mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > McLaren za prawie 18 mln złotych

McLaren za prawie 18 mln złotych

W tym roku poznaliśmy następcę legendarnego McLarena F1, czyli koncepcyjny wciąż model P1. Nie wszyscy są zgodni czy godnie zastępuje legendę, której już nigdzie nie można kupić.

McLaren za prawie 18 mln złotych
Okazuje się jednak, że szanse na kupno McLarena F1 są, ale niestety pojawiają się rzadko. Jeśli już pojawi się taka szansa to ten, kto chce kupić to auto musi wyłożyć na stół kwotę prawie 18 mln złotych(dokładnie 17 923 400 zł).

Za prawie 18 mln złotych niedawno Tom Hartley Jr. sprzedał swojego McLarena F1. Szczęśliwy nabywca przeszedł do historii, gdyż jak do tej pory nikt nie zapłacił więcej za McLarena F1. Warto zaznaczyć, że jest to zwykła wersja superauta. Wersje specjalne lub wyścigowe mogą kosztować jeszcze więcej, ale kto bogatemu zabroni.

McLaren F1 to samochód, który po raz pierwszy został pokazany w Monako w 1991 roku. W latach 1994-1998 powstało jedynie 107 sztuk tego auta, w tym oprócz wersji zwykłej (65 sztuk) powstało 5 sztuk wersji F1 LM oraz 28 sztuk McLarena GTR. Twórcą tego auta jest legendarny konstruktor Gordon Murray. Pod tylną klapą pracuje centralnie umieszczony silnik V12 konstrukcji BMW, który z pojemności ponad 6 litrów dostarcza moc 627 KM (w wersji zwykłej). Przez wiele lat auto było najszybszym seryjnym samochodem na ziemi, które osiągało 388 km/h. Jego bezpośrednim następcą jest koncepcyjny model P1.
Zobacz koniecznie: Wszystko o McLaren F1 Wszystko o McLaren
Tematy w artykule: McLaren McLaren F1 McLaren P1

Podobne wiadomości:

McLaren F1 LM na aukcji

McLaren F1 LM na aukcji

Samochody luksusowe 2015-07-21

Superauta - nadchodzą ciche i autonomiczne

Superauta - nadchodzą ciche i autonomiczne

Samochody luksusowe 2016-04-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.