mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > McLaren zapowiada model P1 GTR

McLaren zapowiada model P1 GTR

Producent samochodów z siedzibą w Woking pokazał teaser, który jest zapowiedzią nowego modelu. Samochód ma być nawiązaniem do legendarnego McLaren F1 GTR.

McLaren zapowiada model P1 GTR
P1 GTR będzie sprzedawany jedynie klientom, którzy już w garażu posiadają model P1. Cena jednego egzemplarza została przygotowana na poziomie prawie 2.5 mln euro!(2.48 mln euro). Cena seryjnego McLarena P1 wynosiła 1.083 mln euro.

McLaren P1 charakteryzuje moc sumaryczna układu hybrydowego 916 KM. Producent szczegółów GTRa nie zdradza, ale jest duża szansa, że auto będzie gwarantować moc 1000 KM. Oczywiście nie zabraknie specjalnego bodykitu i ustawień zawieszenia przygotowanego z myślą o torze.

Produkcja auta rozpocznie się w 2015 roku, kiedy to z taśmy produkcyjnej zjedzie ostatni egzemplarz modelu P1 - nr 375. Będą to również 20. urodziny legendy - F1 GTR. Ile powstanie egzemplarzy P1 GTR? Tego na razie nie wiadomo, ale producent już ogłosił, że będzie ona bardzo ograniczona.

 <a href=McLaren F1 GTR z numerem 59, który w 1995 roku wygrał wyścig 24h Le Mans" height="400" src="http://img.mojeauto.pl//9/f3/9f315ce1d10ae7e32818ac4ce4678710.600x400.jpg" width="600" />

Producent z Woking zdradził również, że klienci, którzy otrzymają możliwość zakupu P1 GTR dostaną również dostęp do wyścigowego symulatora McLarena i wezmą udział w specjalnych 6 międzynarodowych imprezach. Ciekawe, czy auto będzie dostosowane do specyfikacji drogowej, czy może McLaren pójdzie w ślady Ferrari i ich programu FXX, które zakładałoby, że autem opiekowałby się McLaren i udostępniał je tylko na tor. Skoro jesteśmy już przy Ferrari, to Włosi na pewno odpowiedzą na P1 GTRa i to być może już niebawem pokazując kolejne auto spod znaku FXX.

Podobne wiadomości:

McLaren F1 LM na aukcji

McLaren F1 LM na aukcji

Samochody luksusowe 2015-07-21

Elektryczne Porsche P1: Uwaga sensacja!

auto motor i sport 2014-04-22

Od ponad stu lat w starych dokumentach napotykano wzmianki o elektrycznym aucie, które skonstruował Ferdynand Porsche. I oto sensacja: ono istnieje! Jak powstało, co się z nim działo przez te lata i gdzie jest teraz?  

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Już za kilka tygodni na salonie motoryzacyjnym w Genewie zadebiutuje nowe wcielenie koreańskiego przedstawiciela segmentu aut kompaktowych. Kolejne wcielenie Kii Ceed pojawi się w dwóch wersjach nadwoziowych.