mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > McLaren zaprojektowany przez powietrze

McLaren zaprojektowany przez powietrze

McLaren P1 jest coraz bliższy seryjnej produkcji. Nie tak dawno producent z Woking testował finalny prototyp w okolicach koła podbiegunowego. Teraz przedstawia ideę projektu nadwozia.

McLaren zaprojektowany przez powietrze
Producent aut z Woking podkreśla, że kształt i wygląd auta nakreśliło powietrze. Spokojnie możemy te informacje przyjąć z przymrużeniem oka. Jednak McLaren P1 należy do tych samochodów przy projektowaniu, których aerodynamika jest jednym z czynników najbardziej wpływających na wygląd auta.

"Naszym głównym celem przy tworzeniu McLarena P1 było zaprojektowanie najlepiej prowadzącego się auta na świecie zarówno na drodze jak i torze. Kluczem do tego był przepływ powietrza przez i dookoła nadwozia oraz optymalizacja aerodynamiki. Taka filozofia projektowania stworzyła wysoce unikatowy i emocjonalny kształt samochodu"
, wytłumaczył Frank Stephenson, Szef Designu w McLaren Automotive.

Zespół Franka Stephensona na samym początku stworzył interaktywny model 3D i na jego bazie badał przepływ powietrza w ruchu miejski, w górach, na autostradzie oraz torze wyścigowym. Wszystkie zebrane informacje posłużyły projektantom przy tworzeniu finalnego prototypu i wyglądu auta. Trzeba przyznać, że producent, który swoją genezę zawdzięcza rywalizacji na torach Formuły 1 doskonale wie jak kierować strugę powietrza w taki sposób by samochód generował odpowiedni docisk. Problem pojawia się, gdy masz za zadnie zaprojektować nie bolid F1, a samochód drogowy.

Podobne wiadomości:

Ferrari LaFerrari: w świetle popularności

auto motor i sport 0000-00-00

Nowy supercar Ferrari z miejsca stał się gwiazdą salonu genewskiego i świata motoryzacjnego. Oto dowody.

Superauta - nadchodzą ciche i autonomiczne

Superauta - nadchodzą ciche i autonomiczne

Samochody luksusowe 2016-04-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.