mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > McLaren zaprojektowany przez powietrze

McLaren zaprojektowany przez powietrze

McLaren P1 jest coraz bliższy seryjnej produkcji. Nie tak dawno producent z Woking testował finalny prototyp w okolicach koła podbiegunowego. Teraz przedstawia ideę projektu nadwozia.

McLaren zaprojektowany przez powietrze
Producent aut z Woking podkreśla, że kształt i wygląd auta nakreśliło powietrze. Spokojnie możemy te informacje przyjąć z przymrużeniem oka. Jednak McLaren P1 należy do tych samochodów przy projektowaniu, których aerodynamika jest jednym z czynników najbardziej wpływających na wygląd auta.

"Naszym głównym celem przy tworzeniu McLarena P1 było zaprojektowanie najlepiej prowadzącego się auta na świecie zarówno na drodze jak i torze. Kluczem do tego był przepływ powietrza przez i dookoła nadwozia oraz optymalizacja aerodynamiki. Taka filozofia projektowania stworzyła wysoce unikatowy i emocjonalny kształt samochodu"
, wytłumaczył Frank Stephenson, Szef Designu w McLaren Automotive.

Zespół Franka Stephensona na samym początku stworzył interaktywny model 3D i na jego bazie badał przepływ powietrza w ruchu miejski, w górach, na autostradzie oraz torze wyścigowym. Wszystkie zebrane informacje posłużyły projektantom przy tworzeniu finalnego prototypu i wyglądu auta. Trzeba przyznać, że producent, który swoją genezę zawdzięcza rywalizacji na torach Formuły 1 doskonale wie jak kierować strugę powietrza w taki sposób by samochód generował odpowiedni docisk. Problem pojawia się, gdy masz za zadnie zaprojektować nie bolid F1, a samochód drogowy.

Podobne wiadomości:

Ferrari LaFerrari: w świetle popularności

auto motor i sport 0000-00-00

Nowy supercar Ferrari z miejsca stał się gwiazdą salonu genewskiego i świata motoryzacjnego. Oto dowody.

McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking

McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking

Aktualności 2016-09-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.