mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Mercedes: Kilka informacji o nowej C-Klasie

Mercedes: Kilka informacji o nowej C-Klasie

Pojawiły się pierwsze plotki dotyczące nowej Klasy C Mercedesa, która na rynku ma zadebiutować w 2015 roku. W porównaniu do poprzednika auto będzie m.in. od niego lżejsze.

Mercedes: Kilka informacji o nowej C-Klasie
Inżynierowie Mercedesa mają w konstrukcji zastosować nową tylnonapędową platformę, która dostarczy 100-kilogramowej oszczędności masy auta. Na obniżenie masy wpłynie również wykonanie niektórych elementów nadwozia z aluminium, takich jak pokrywa silnika.  

Samochód o fabrycznym kodzie W205 oparty zostanie o nowe materiały, a w środku znajdzie się centralny wyświetlacz, na wzór tego z nowej S-Klasy. Ten, który trafi do W205 będzie rzecz jasna odpowiednio mniejszy.

Nowa generacja C-Klasy pojawi się w wersji sedan oraz kombi. Ciekawą informacją jest jednak to, że Mercedes planuje powrót do produkcji modelu CLK. Ostatnia generacja tego auta zjeżdżała z taśmy produkcyjnej Mercedesa w 2009 roku. Oczywiście nie zabraknie również wersji kabriolet. Niemiecki producent potrzebuje CLK, aby prowadzić równą walkę w każdym z segmentów. Do Audi A5 wkrótce dołączy Seria 4. Oczywiście w gamie nie zabraknie wersji AMG. Na oficjalne potwierdzenie tych rewelacji musimy jednak poczekać.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Klasa C
Mercedes Klasa C
Cena podstawowa już od: 120 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Nowy Mercedes Sprinter już w przyszłym roku

Nowy Mercedes Sprinter już w przyszłym roku

Aktualności 2017-10-03

Mercedes publikuje ceny pickupa Klasy X

Mercedes publikuje ceny pickupa Klasy X

Aktualności 2017-09-18

Komentuj:

~czeski zagajnik 2013-05-28

Swoją droga ciekawe dlaczego w nowej A-klasie jak i CLA nie ma tego silnika 184KM tylko skok z 156 na 211 różnica w cenie dość kolosalna jak by to była V6 przynajmniej,,,szkoda że nie ma tego pośredniaka

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.