mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Mercedes SLR McLaren do lamusa

Mercedes SLR McLaren do lamusa

Szef koncernu Daimler Dieter Zetsche wydał werdykt. Współpraca z firmą McLaren zostanie zakończona. To oznacza zmierzch dla jednego z najbardziej ultra-sportowych modeli Mercedesa SLR McLaren.

Mercedes SLR McLaren do lamusa
Informacje o rzekomym zakończeniu produkcji podało internetowe wydanie niemieckiego magazynu auto motor und sport (ams). "Umowa z McLarenem będzie realizowana do czasu jej ustalonego wcześniej wygaśnięcia. Nie planujemy jej przedłużania" - powiedział ams jeden z rzeczników koncernu Daimler AG.

Choć z linii montażowych nie zjedzie już żaden SLR McLaren to niemiecki producent zamierza wprowadzić na jego miejsce inny model ze skrzydlatymi drzwiami. Auto ma się pojawić na rynku w 2010 roku, a jego ceny mają rozpoczynać się od 150 000 euro. Samochód będzie budowany w rodzimej fabryce Mercedesa, w miejscowości Sindelfingen. Według wstępnych informacji produkcja tego auta będzie oscylować w granicach 3000-5000 sztuk rocznie. Będzie to typowe Gran Turismo, które póki co nie posiada ostatecznej nazwy lecz jedynie kod wewnętrzny W197.

Choć Mercedes przy konstrukcji tego modelu nie będzie korzystał z usług McLarena to z pewnością auto będzie miało i tak sportowy pazur. W projekt zostanie bowiem zaangażowany nadworny tuner niemieckiej marki, AMG. Podobno szef firmy z Affalterbach Volker Mornhinweg ma już przygotowane serce dla nowego samochodu - 6,2-litrową V8-kę o mocy 620 KM.
Tematy w artykule: McLaren Mercedes SLR SLR SLR Mclaren

Podobne wiadomości:

Współpraca McLarena i Hondy nie tylko na torze?

Współpraca McLarena i Hondy nie tylko na...

Samochody luksusowe 2013-05-23

Z toru F1 na drogi publiczne

Z toru F1 na drogi publiczne

Technika 2014-09-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando