mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Mercedes SLR McLaren do lamusa

Mercedes SLR McLaren do lamusa

Szef koncernu Daimler Dieter Zetsche wydał werdykt. Współpraca z firmą McLaren zostanie zakończona. To oznacza zmierzch dla jednego z najbardziej ultra-sportowych modeli Mercedesa SLR McLaren.

Mercedes SLR McLaren do lamusa
Informacje o rzekomym zakończeniu produkcji podało internetowe wydanie niemieckiego magazynu auto motor und sport (ams). "Umowa z McLarenem będzie realizowana do czasu jej ustalonego wcześniej wygaśnięcia. Nie planujemy jej przedłużania" - powiedział ams jeden z rzeczników koncernu Daimler AG.

Choć z linii montażowych nie zjedzie już żaden SLR McLaren to niemiecki producent zamierza wprowadzić na jego miejsce inny model ze skrzydlatymi drzwiami. Auto ma się pojawić na rynku w 2010 roku, a jego ceny mają rozpoczynać się od 150 000 euro. Samochód będzie budowany w rodzimej fabryce Mercedesa, w miejscowości Sindelfingen. Według wstępnych informacji produkcja tego auta będzie oscylować w granicach 3000-5000 sztuk rocznie. Będzie to typowe Gran Turismo, które póki co nie posiada ostatecznej nazwy lecz jedynie kod wewnętrzny W197.

Choć Mercedes przy konstrukcji tego modelu nie będzie korzystał z usług McLarena to z pewnością auto będzie miało i tak sportowy pazur. W projekt zostanie bowiem zaangażowany nadworny tuner niemieckiej marki, AMG. Podobno szef firmy z Affalterbach Volker Mornhinweg ma już przygotowane serce dla nowego samochodu - 6,2-litrową V8-kę o mocy 620 KM.
Tematy w artykule: McLaren Mercedes SLR SLR SLR Mclaren

Podobne wiadomości:

Z toru F1 na drogi publiczne

Z toru F1 na drogi publiczne

Technika 2014-09-18

"Wulkan" ponownie na sprzedaż

Samochody luksusowe 2014-07-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Amerykański oddział firmy J. D.  Power przygotował kolejny raport dotyczący postrzegania poszczególnych producentów samochodów przez lokalnych nabywców. Wyniki badania przeprowadzonego na terenie USA mocno zaskakują.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech