mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Mercedes SLS AMG GT - bo można mocniej i szybciej

Mercedes SLS AMG GT - bo można mocniej i szybciej

Producent aut z trójramienną gwiazdą na masce przedstawił wzmocnioną wersję supersportowego SLS AMG. Wersja GT to owoc zmian jakie przeprowadzili niemieccy inżynierowie.

Mercedes SLS AMG GT - bo można mocniej i szybciej
Ten model powstał, tak jak gdyby kilku synów inżynierów z AMG potajemnie, w zwykłym garażu dłubało przy wykradzionym z fabryki w Stuttgarcie zwykłym SLSie AMG. Młodzi adepci sztuki inżynieryjnej tym samym chcieliby udowodnić, że to auto może być lepsze. Taki scenariusz jest mało prawdopodobny, ale jeśli by tak było to Mercedes nie pozwoliłby, żeby ta historia wydostała się na światło dzienne.

Z faktami się nie dyskutuje, a te mówi, że teraz SLS AMG w wersji GT posiada większą moc sinika. Pod maską pracuje ta sama jednostka V8  o pojemności 6.3 litra co w wersji "zwykłej" SLSa, jednak moc wzrosła z 571 KM do 591 KM. Co ciekawe maksymalny moment obrotowy nie zmienił się nawet o jedną cyfrę. Taki zabieg sprawił, że o 0.1 sekund wersja GT szybciej osiągnie pierwszą setkę niż standardowy SLS. Potrzebuje na to 3.7 sekundy. Prędkość maksymalna wzrosła do 320 km/h i została elektronicznie zablokowana.

Dzięki zmianom producent deklaruje, że auto szybciej reaguje na naciśnięcie pedału gazu, a skrzynia AMG Speedshift DCT o siedmiu przełożeniach w trybie M reaguje jeszcze lepiej niż w SLS AMG. Inżynierowie skrócili nieco czas reakcji skrzyni i dzięki temu jest ona lepsza.

Wnętrz SLSa AMG GT to centralna sekcja wykończona Alcantarą, którą odnajdziemy również na panelach drzwi. Czarne wnętrze kontrastuje z z czerwonymi pasami bezpieczeństwa oraz z przeszyciami na fotelach kierowcy i pasażera. Czarna kierownica spłaszczona u dołu również została wykończona Alcantarą. Tablica przyrządów posiada czarny panel przedni, na którym znajdują się wskaźniki LEDowe, informujące o konieczności zmiany biegu na wyższy. Wraz z debiutem modelu GT Mercedes wprowadza do listy wyposażenia skórzany pakiet AMG designo Exclusive Style leather. Skóra znajduje się na desce rozdzielczej, podłokietnikach, oraz kontroli centralnej. Dostępne kombinacje kolorów to brązowy mocha/porcelanowy, perłowy szary titanium/porcelanowy oraz mistyczny czerwony/porcelanowy.

Na naszym rynku Mercedes SLS AMG dostępny jest od 886 tys. złotych, cena jaką trzeba będzie zapłacić za wersję GT będzie kształtowała się na poziomie około 971 tys. złotych za wersję coupe.


Podobne wiadomości:

Nowy Mercedes Sprinter już w przyszłym roku

Nowy Mercedes Sprinter już w przyszłym roku

Aktualności 2017-10-03

Mercedes publikuje ceny pickupa Klasy X

Mercedes publikuje ceny pickupa Klasy X

Aktualności 2017-09-18

Komentuj:

~Mariusz 2012-06-06

Pojemność tego mercedesa to 6.2 a nie 6.3:)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic