mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Mercedes SLS AMG: Gratka dla kolekcjonerów

Mercedes SLS AMG: Gratka dla kolekcjonerów

Na targach w Sao Paulo zadebiutował najnowszy Mercedes SLS AMG w wersji specjalnej, która została stworzona z okazji 45. urodzin firmy AMG. Oto SLS AMG GT3 45th Anniversary.

Mercedes SLS AMG: Gratka dla kolekcjonerów
Ten samochód można śmiało nazwać ekskluzywnym autem torowym. Ekskluzywnym, bo po pierwsze: powstanie jedynie pięć egzemplarzy tego auta, a po drugie każdy z egzemplarzy jest dopracowywany przez Bernda Schneidera, który jest mistrzem serii DTM. Auto to podkreślenie statusu działu AMG, 36 zwycięstw w 2012 roku w serii FIA GT3, ADAC GT Masters czy FIA GT1 to wystarczający argument by stworzyć specjalną wersję SLS AMG GT3.

To co wyróżnia ten model to lakier matowy designo magno graphite oraz logo
"45 Years of Driving Performance" znajdujące się na drzwiach. Od wewnątrz auto zostało wykończone włóknem węglowym - drzwi, pokrywę silnika, osłony nadkoli, spojlery zderzaków, tylną klapę i skrzydło oraz tylny dyfuzor wykonano ze szczególnie lekkich materiałów kompozytowych opartych na włóknach węglowych (CFRP). Jeśli ktoś myśli, że to auto udaje jedynie bolid to bardzo grubo się myli. W środku znajdziemy homologowaną klatkę bezpieczeństwa, a na desce rozdzielczej i konsoli centralnej znajdziemy włókno węglowe. Status wnętrza uzupełniają sześciopunktowe pasy bezpieczeństwa w kolorze srebrnym.

Fenomenalne jest to, że nad montowałem silnika w specjalnym SLS AMG GT3 oprócz inżyniera AMG czuwa 48-letni kierowca wyścigowy Bernd Schneider. Zwieńczeniem tego jest emblemat umieszczony na 6.2-litrowym silniku V8 z podpisem inżyniera i Schneidera, który jest pięciokrotnym mistrzem serii DTM.

AMG dba o to by każdy z pięciu szczęśliwców, który zakupi wyjątkowego SLSa AMG GT3 mógł czuć się wyjątkowa do samego odbioru auta. Przekazanie kluczyków do jubileuszowej wersji odbywa się na terenie 360-metrowej hali w siedzibie Mercedes-AMG w Affalterbach. Kluczyki przekazuje sam Bernd Schneider, który wcześniej dokonuje prezentacji auta. Klient zostanie również oprowadzony po fabryce i sekcji ręcznego wykończenia silników jak i zaglądnie do AMG Performance Studio. AMG na życzenie przewiduje również z testu auta na torze wyścigowym. Czy ktoś poda inną definicję ekskluzywności?

Podobne wiadomości:

Mercedes klasy A hitem sprzedaży

auto motor i sport 0000-00-00

Wygląda na to, że nowa A-klasa przebojem wdarła się na rynek – fabryka Mercedesa musi pracować pełną parą żeby nadążyć z zamówieniami.

Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!

Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!

Aktualności 2017-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.