mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Mercedes SLS AMG: Gratka dla kolekcjonerów

Mercedes SLS AMG: Gratka dla kolekcjonerów

Na targach w Sao Paulo zadebiutował najnowszy Mercedes SLS AMG w wersji specjalnej, która została stworzona z okazji 45. urodzin firmy AMG. Oto SLS AMG GT3 45th Anniversary.

Mercedes SLS AMG: Gratka dla kolekcjonerów
Ten samochód można śmiało nazwać ekskluzywnym autem torowym. Ekskluzywnym, bo po pierwsze: powstanie jedynie pięć egzemplarzy tego auta, a po drugie każdy z egzemplarzy jest dopracowywany przez Bernda Schneidera, który jest mistrzem serii DTM. Auto to podkreślenie statusu działu AMG, 36 zwycięstw w 2012 roku w serii FIA GT3, ADAC GT Masters czy FIA GT1 to wystarczający argument by stworzyć specjalną wersję SLS AMG GT3.

To co wyróżnia ten model to lakier matowy designo magno graphite oraz logo
"45 Years of Driving Performance" znajdujące się na drzwiach. Od wewnątrz auto zostało wykończone włóknem węglowym - drzwi, pokrywę silnika, osłony nadkoli, spojlery zderzaków, tylną klapę i skrzydło oraz tylny dyfuzor wykonano ze szczególnie lekkich materiałów kompozytowych opartych na włóknach węglowych (CFRP). Jeśli ktoś myśli, że to auto udaje jedynie bolid to bardzo grubo się myli. W środku znajdziemy homologowaną klatkę bezpieczeństwa, a na desce rozdzielczej i konsoli centralnej znajdziemy włókno węglowe. Status wnętrza uzupełniają sześciopunktowe pasy bezpieczeństwa w kolorze srebrnym.

Fenomenalne jest to, że nad montowałem silnika w specjalnym SLS AMG GT3 oprócz inżyniera AMG czuwa 48-letni kierowca wyścigowy Bernd Schneider. Zwieńczeniem tego jest emblemat umieszczony na 6.2-litrowym silniku V8 z podpisem inżyniera i Schneidera, który jest pięciokrotnym mistrzem serii DTM.

AMG dba o to by każdy z pięciu szczęśliwców, który zakupi wyjątkowego SLSa AMG GT3 mógł czuć się wyjątkowa do samego odbioru auta. Przekazanie kluczyków do jubileuszowej wersji odbywa się na terenie 360-metrowej hali w siedzibie Mercedes-AMG w Affalterbach. Kluczyki przekazuje sam Bernd Schneider, który wcześniej dokonuje prezentacji auta. Klient zostanie również oprowadzony po fabryce i sekcji ręcznego wykończenia silników jak i zaglądnie do AMG Performance Studio. AMG na życzenie przewiduje również z testu auta na torze wyścigowym. Czy ktoś poda inną definicję ekskluzywności?

Podobne wiadomości:

Mercedes E All-Terrain – polskie ceny

Mercedes E All-Terrain – polskie ceny

Aktualności 2017-03-13

Mercedes AMG E63 4MATIC+ - kombi dla spóźnialskich

Mercedes AMG E63 4MATIC+ - kombi dla...

Premiery 2017-02-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Fabia Black Edition - limitowana wersja
Skoda Fabia Black Edition - limitowana wersja
W polskich salonach debiutuje limitowana Skoda Fabia Black Edition. Auto wyróżnia się czarnym, eleganckim kolorem i bogatszym wyposażeniem. Egzemplarze z ograniczonej puli są dostępne w salonach od 63 030 zł.