mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Mercedes i opancerzona Klasa M

Mercedes i opancerzona Klasa M

Do gamy specjalnych opancerzonych Mercedesów Guard dołącza Klasa M. Fani niemieckich SUVów, którzy obawiają się o swoje życie mogą podróżować bezpieczniej dzięki nowemu opancerzonej wersji SUVa ze Stuttgartu.

Mercedes i opancerzona Klasa M
Elementy, które mają dodatkowo ochraniać kierowcę i pasażerów są łączone z nadwoziem już na linii produkcyjnej. W Klasie M Guard opancerzenie obejmuje dodatkowe wzmocnienie takich elementów jak dach, zamki, szczeliny drzwi czy mocowania lusterek bocznych. Mercedes podkreśla przewagę opancerzenia fabrycznego nad tym, które dostarczają specjalne firmy. Główną jego zaletą jest projekt nadwozia, który od samego początku uwzględnia dodatkową masę oraz rozmieszczenie elementów, co pozwala na lepszą stabilność auta.

Opancerzenie w M Klasie Guard obejmuje m.in. specjalnie laminowane szkło szyb o jednakowej grubości, które zawierają warstwę poliwęglanową mającą ochraniać przed odłamkami, czy tez zastosowanie specjalnej stali, którą wzmocniono słupki A, B i C, dach oraz przegrodę czołową.

Opancerzony SUV ze Stuttgartu legitymuje się klasa ochrony VR 4. Według tego oznaczenia zgodnego z wytycznymi BRV 2009 (Bullet Resistant Vehicles 2009) auto przeciwstawi się ostrzałowi m.in. z Magnum .357 czy .44. Pasażerom nic niestanie się również w momencie wybuchu granatu ręcznego DM51.

Auto w standardzie posiada opony typu run-flat MOE, które pozwalają na przejechanie 30 km z maksymalną prędkością 80 km/h w momencie, gdy ogumienie zostanie przestrzelone. Klasa M Guard dostępna jest z dwoma silnikami do wyboru. Pierwszy pracuje w wersji ML 350 BlueTEC. Wysokoprężna jednostka V6 dostarcza 620 Nm maksymalnego momentu oraz 258 KM mocy. Drugi silnik to agregat o mocy 408 KM. Benzynowa jednostka V8 dostarcza 600 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Mercedes w swojej gamie opancerzonych modeli posiada 9 samochodów, są to: E 350 BlueTEC Guard, E 250 Guard, E 350 Guard, E 500 Guar, ML 350 BlueTEC Guard, ML 500 Guard, S 600 Guard, S 600 Pullman Guard,     G 500 Guard.

Podobne wiadomości:

Mobil 1 Get Personal czyli zobacz siebie jako...

auto motor i sport 0000-00-00

Kto z nas nie wyobrażał sobie siebie samego za sterami bolidu Formuły 1? Dzięki projektowi Mobil 1 Get Personal to możliwe!

Nowy Mercedes Sprinter już w przyszłym roku

Nowy Mercedes Sprinter już w przyszłym roku

Aktualności 2017-10-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche 911 Carrera T – budżetowe „R”
Porsche 911 Carrera T – budżetowe „R”
Jeśli gubicie się w gamie Porsche 911, to nie mamy dobrych wieści. Niemiecki producent zaprezentował właśnie kolejny wariant – model Carrera T.