mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Mercedes rozszerzy gamę S-klasy

Mercedes rozszerzy gamę S-klasy

Najnowsze wcielenie topowej limuzyny Mercedesa już jest testowane na drogach publicznych, a model ten ma pojawić się w przyszłym roku. Zaś w przeciągu dwóch lat koncern z gwiazdą na masce rozszerzy gamę S-klasy o 5 różnych wersji.

Mercedes rozszerzy gamę S-klasy
Podstawową wersją będzie dłuższa S-klasa, ale obok niej pojawią się dwie super luksusowe limuzyny Pullman o długości ponad 6 metrów. Ten zabieg to następstwa uzupełnienia luki po odchodzącym do grobu Maybachu. Z gamy modelowej zniknie CL i zostanie zastąpiony przez Coupe stworzone na bazie S-klasy.

Bardzo prawdopodobne, że pojawi się również wersja kabriolet topowej limuzyny podobna do koncepcyjnego modelu Ocean Drive zaprezentowanego w 2006 roku. Różnica będzie taka, że auto będzie posiadało tylko jedną parę drzwi. W 2014 roku na rynku pojawi się również CLS Shooting Brake.

Nowa S-klasa będzie miała nie łatwe zadanie przyciągnąć do siebie klientów, którzy rozważają kupno Rolls-Royca Ghosta. Może być to wyzwanie, które przerośnie Mercedesa. Lepiej było by zmienić kompletnie Maybacha, tak by był autem całkowicie różnym od gamy modelowej Mercedesa. Wtedy Rolls-Royce dostał by rywala godnego swojego majestatu.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Klasa S
Mercedes Klasa S
Cena podstawowa już od: 412 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Mercedes E500 4Matic – młody duchem

auto motor i sport 0000-00-00

Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia wnętrza

Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia...

Aktualności 2017-11-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.