mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Mercedes zbuduje hipersamochód

Mercedes zbuduje hipersamochód

W przyszłym roku dywizja AMG obchodzi 50. urodziny. Firma planuje zaprezentować z tej okazji wyjątkowy model. Będzie to hipersamochód Mercedesa z układem napędowym o łącznej mocy 1300 KM.

Mercedes zbuduje hipersamochód

Nie są to jeszcze oficjalne doniesienia, ale Mercedes zamierza wystawić poprzez dywizję AMG konkurenta dla takich modeli jak Bugatti Chiron czy Aston Martin AM-RB001 budowany wspólnie z Red Bullem.

Pod maską hipersamochodu zostanie zamontowana dwulitrowa jednostka z turbodoładowaniem. Do tego dołączy para silników elektrycznych. Cały zestaw będzie dostarczał 1300 KM na obie osie. Silnik spalinowy o mocy 1000 KM będzie dostarczał moc na tylną oś, a dwa silniki napędzane prądem zajmą się przednimi kołami. Konstrukcja samochodu będzie się opierać na włóknie węglowym, dzięki czemu całość powinna ważyć nie więcej jak 1,3 tony.

Najwięcej znaków zapytania pojawia się wokół mocy silnika spalinowego. Do tej pory maksimum uzyskiwanym przez inżynierów AMG było 375 KM dostępne w modelu CLA45 AMG. Według niektórych źródeł silnik spokojnie poradzi sobie z dostarczeniem 400 KM maksymalnej mocy. To nawet nie połowa tego, co zapowiadają plotki.

Ciężko powiedzieć czy taka moc i specyficzna konstrukcja pozwolą na poruszanie się nim po publicznych drogach. Na razie szefostwo AMG nie potwierdza tych rewelacji. Od kilku lat firma powtarza, że nie ma w planach budowy hipersamochodu, ale okrągłe urodziny mogą być idealną okazją do zaprezentowania niespodzianki.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes
Tematy w artykule: Mercedes

Podobne wiadomości:

Mercedes-Maybach S600 Pullman Guard -...

auto motor i sport 2016-09-22

Mimo że Mercedes-Maybach S600 Pullman Guard zadebiutuje już za kilka dni na Paryż Motor Show, to pierwsze egzemplarze trafią do klientów w drugiej połowie 2017 r.

Mercedes-Maybach Vision 6 Concept - oficjalne...

auto motor i sport 2016-08-18

Jego wygląd miał być tajemnicą do czasu premiery podczas konkursu elegancji w Pebble Beach. Jednak kilka godzin temu do sieci wyciekły pierwsze, oficjalne zdjęcia koncepcyjnego modelu Mercedes-Maybach Vision 6.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.