mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Mitsubishi zamyka historię Lancera X

Mitsubishi zamyka historię Lancera X

Japończycy donoszą, że Mitsubishi zamierza zakończyć produkcję Lancera Evolution X jeszcze w 2014 roku. To jeszcze nie aż tak straszna wiadomość. Gorsze jest to, że o następcy nikt nic poważnie nie mówi.

Mitsubishi zamyka historię Lancera X
Japońskie media, a konkretnie gazeta Nikkan Jidosha Shimbun zapowiada, że Mitsubishi zamknie historię Lancera Evolution X z końcem obecnego roku. Jaki jest powód takich działań? Bardzo prostu: zainteresowanie EVo X jest bardzo małe.

Evo X pojawiło się pod koniec 2007 roku. W między czasie Mitsubishi dało światu kilka wersji specjalnych. Najbardziej gorącym towarem jest na pewno model FQ-440 MR, która zapewnia moc 440 KM z silnika 2.0 turbo. Niestety Mitsubishi postanowiło tę wersję Evo przygotować jedynie na rynek brytyjski.

Legenda Evo rozpoczęła się w 1992 roku, kiedy to po sukcesach rajdowych Galanta VR-4 Japończycy potrzebowali godnego następcy. Do 2014 roku pojawiło się dziesięć generacji Evo, a firma sprzedała  92 tys. samochodów w samej Japonii i 154 tys. egzemplarzy poza Krajem Kwitniącej Wiśnii.Evo X na rynku jest już 7 lat i do długo jak na jedną generację modelu. Teraz dodatkowo Subaru, największy konkurent marki Mitsubishi pokazał już nowy model Subaru WRX STI. A to jeszcze bardziej obniża zainteresowanie Evo X.

W zeszłym roku pojawiały się informację, że Mitsubishi stworzy Evo XI i będzie korzystać w nim z technologii hybrydowej. Teraz jednak w tej sprawie cisza. Niestety, na razie trzeba to powiedzieć i przyjąć po męsku - Lancer Evo umiera. Pozostaje żyć jedynie nadzieją, ale przykłady innych producentów pokazują, że szansa na nadstępce jest i miejmy nadzieję, że Evo powróci. Bo z kim tak naprawdę ma konkurować Subaru WRX STI?

Podobne wiadomości:

Mitusbishi Expander - kolejny model w Europie?

Mitusbishi Expander - kolejny model w...

Aktualności 2017-07-19

Mitsubishi Xpander zadebiutował w Indonezji

Mitsubishi Xpander zadebiutował w Indonezji

Aktualności 2017-08-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.