mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Mitsubishi zamyka historię Lancera X

Mitsubishi zamyka historię Lancera X

Japończycy donoszą, że Mitsubishi zamierza zakończyć produkcję Lancera Evolution X jeszcze w 2014 roku. To jeszcze nie aż tak straszna wiadomość. Gorsze jest to, że o następcy nikt nic poważnie nie mówi.

Mitsubishi zamyka historię Lancera X
Japońskie media, a konkretnie gazeta Nikkan Jidosha Shimbun zapowiada, że Mitsubishi zamknie historię Lancera Evolution X z końcem obecnego roku. Jaki jest powód takich działań? Bardzo prostu: zainteresowanie EVo X jest bardzo małe.

Evo X pojawiło się pod koniec 2007 roku. W między czasie Mitsubishi dało światu kilka wersji specjalnych. Najbardziej gorącym towarem jest na pewno model FQ-440 MR, która zapewnia moc 440 KM z silnika 2.0 turbo. Niestety Mitsubishi postanowiło tę wersję Evo przygotować jedynie na rynek brytyjski.

Legenda Evo rozpoczęła się w 1992 roku, kiedy to po sukcesach rajdowych Galanta VR-4 Japończycy potrzebowali godnego następcy. Do 2014 roku pojawiło się dziesięć generacji Evo, a firma sprzedała  92 tys. samochodów w samej Japonii i 154 tys. egzemplarzy poza Krajem Kwitniącej Wiśnii.Evo X na rynku jest już 7 lat i do długo jak na jedną generację modelu. Teraz dodatkowo Subaru, największy konkurent marki Mitsubishi pokazał już nowy model Subaru WRX STI. A to jeszcze bardziej obniża zainteresowanie Evo X.

W zeszłym roku pojawiały się informację, że Mitsubishi stworzy Evo XI i będzie korzystać w nim z technologii hybrydowej. Teraz jednak w tej sprawie cisza. Niestety, na razie trzeba to powiedzieć i przyjąć po męsku - Lancer Evo umiera. Pozostaje żyć jedynie nadzieją, ale przykłady innych producentów pokazują, że szansa na nadstępce jest i miejmy nadzieję, że Evo powróci. Bo z kim tak naprawdę ma konkurować Subaru WRX STI?

Podobne wiadomości:

Mitusbishi Expander - kolejny model w Europie?

Mitusbishi Expander - kolejny model w...

Aktualności 2017-07-19

Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja Cross

Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja...

Aktualności 2017-02-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
Nowe MINI Countryman kusi stylowym wyglądem, oferuje komfortowe warunki podróżowania, a do tego nie boi się wyjechać poza asfalt. To jednak nie wszystko! Zobacz, co jeszcze skrywa w sobie największy model w rodzinie.
Mini Countryman Mini Countryman