mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Murray buduje następcę McLarena F1

Murray buduje następcę McLarena F1

Gordon Murray, czyli człowiek który stworzył jeden z najbardziej popularnych supersamochodów ostatnich lat pracuje nad następcą McLarena F1.

Murray buduje następcę McLarena F1
W wywiadzie dla zagranicznego magazynu "Car Magazine" Murray zapowiedział, że zbuduje jeszcze jedno auto, o którym świat szybko nie zapomni. To wszystko przez drogę jaką obrali obecni projektanci, wobec czego Murray nie daje tym samochodom świetlanej przyszłości.

Fani oczekujący na kolejny wyciągnięty prosto z toru bolid ociekający mocą będą zawiedzeni. Nowy samochód nie będzie tak mocny jak poprzedni. Ma być nawet wolniejszy. Będzie za to miejszy i lżejszy. Intencją autora jest stworzenie zaawansowanej technologicznie formy niż uzyskanie surowej mocy.

Następca McLarena F1 będzie oparty na projekcie P8, który Murray opracowywał przez ostatnie lata przy pomocy inżynierów McLarena. Od momentu kiedy koncern zamroził prace nad samochodem, projektant wziął projekt pod swoje skrzydła i w swoim studio dokańczał dzieło.

W międzyczasie McLaren również pracował nad swoim supersamochodem. Efekty prac firmy z Woking poznamy już niedługo. Murray nie obawia się większej konkurencji. Jego projekt nawet nie zamierza stawać z nim w szranki.

Podobne wiadomości:

McLaren hiperGT - powstaje następca legendy

McLaren hiperGT - powstaje następca legendy

Samochody luksusowe 2016-11-22

McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking

McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking

Aktualności 2016-09-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prawo jazdy - koniec z oblewaniem na egzaminach
Prawo jazdy - koniec z oblewaniem na egzaminach
Egzamin na prawo jazdy to jeden z najbardziej stresujących momentów w życiu. Wszystko przez niską zdawalność, która jest sposobem na zarobek przez ośrodki szkoleniowe inkasujące za każdy egzamin ponad 100 zł. Posłowie PiS mają pomysł na zmianę sposobu finansowania WORD-ów.