mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Na celowniku: Skrzydlaty AMG

Na celowniku: Skrzydlaty AMG

150 000 euro za 580 KM i otwierane w górę drzwi. Tak po krótce przedstawiają się pierwsze dane dotyczące nowego modelu mercedesowkiego tunera, firmy AMG. Debiut rynkowy auta, które przez niektórych ekspertów nazywane jest następcą sportowego modelu SLR już za rok, na targch IAA we Frankfurcie.

Na celowniku: Skrzydlaty AMG

Skrzydlaty AMG, który jeszcze nie doczekał się ostatecznej nazwy już jest testowany przez niemiecką firmę specjalizującą się w budowie sportowych konstrukcji. Auto to typowy reprezentant klasy GT, który już od przyszłego roku ma postarać się o pozytywne wyniki sprzedaży do 2012 roku, a więc do momentu kiedy w ofercie Mercedesa pojawi się nowa generacja modelu SL. Najnowsze dzieło AMG napędzane będzie ośmiocylindrowym silnikiem o mocy 580 KM. Jest to jednostka o pojemności 6,2 l. chwaląca się maksymalnym momentem obrotowym rzędu 580 Nm.

Dla lepszego wyważenia samochodu wspomniany silnik został w prototypowych modelach przesunięty za przednią oś. Za przeniesienie napędu odpowiada nowo opracowana skrzynia z podwójnym sprzęgłem z szybkimi i praktycznie niewyczuwalnymi zmianami biegów. AMG już oszacowało osiągi auta. Od zera do setki skrzydlaty pocisk przyspiesza w 3,8 s. i osiąga maksymalną prędkość 315 km/h.

Tematy w artykule: SL SLR Mclaren SL Gullwing

Podobne wiadomości:

Nowy Mercedes SL 2016 zadebiutował

Nowy Mercedes SL 2016 zadebiutował

Premiery 2015-11-13

Właśnie wyciekły do sieci pierwsze, oficjalne zdjęcia odświeżonego Mercedesa SL. Premiera tego modelu będzie miała miejsce pod koniec miesiąca podczas nadchodzących targów motoryzacyjnych w Los Angeles.

AMG zbuduje nowego Mercedesa SL

AMG zbuduje nowego Mercedesa SL

Aktualności 2016-09-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.