mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Nadchodzi czterocylindrowy Boxster

Nadchodzi czterocylindrowy Boxster

Od dłuższego czasu w motoryzacyjnym świecie pojawiały się spekulacje na temat nowego modelu Porsche. I nie chodzi tutaj o model Panamera. Wysłużony Boxster miał być zastąpiony przez nowe auto. Okazuje się jednak że zostanie zastąpiony, ale jego silnik.

Nadchodzi czterocylindrowy Boxster

Porsche zamierza umieścić w małym Boxsterze czterocylindrową jednostkę. Jeżeli te plany się spełnią, a silnik zostanie uznany za podstawowy w gamie, to nowy Boxster może być jednym z najbardziej opłacalnych modeli w tym segmencie. Można się spodziewać, że zasili go jednostka pochodząca z Audi. Jest to dwulitrowy silnik o pojemności dwóch litrów, którego moc to 200 koni mechanicznych.

Obecnie standardowa jednostka w Porsche Boxster to motor o pojemności 2,7 litra, produkujący 245 koni mechanicznych. Według spekulacji nowy silnik pojawi się w Porsche dopiero w 2011 roku.


Podobne wiadomości:

Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed premierą

Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed...

Aktualności 2017-08-29

Porsche 911 Carrera T – budżetowe „R”

Porsche 911 Carrera T – budżetowe „R”

Aktualności 2017-10-23

Komentuj:

~Treptow 2009-02-23

a dlaczego silniki skody maja byc w porsche, nie kumam :((

~aaa 2008-11-05

Niedawno pisałem o tym, że mercedes naprawia swój błąd. Był to komentarz do artykułu o zastąpieniu C klasy coupe udającej "E" (szumnie nazwanej CLK) właściwym pojazdem jakim jest E klasa coupe. Jedni się uczą, inni powtarzają błędy. Porsche już kiedyś próbowało z silnikiem audi. Wiemy jak to się skończyło.... Teraz chcą ten błąd popełnić ponownie. Będziemy mieli kolejne Audi TT, tyle że w droższym wydaniu. Boxter długo pracował na swoją lepszą niż kiedyś opinię. Teraz łatwo ją zniszczyć i takie posunięcie tego dokona. Do tego będzie to konkurencja dla "TT"tki..... Porsche ma coraz bardziej kanibalistyczne zapędy do reszty VW..... Poza tym silnik który jest oferowany w takich pojazdach jak Seat, Skoda czy VW ma trafić do Porsche.... żenada.Tam jest miejsce na atmosferyczny wysokoobrotowy motor, a nie dwulitrówkę z dmuchawką.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.