mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Nadchodzi najpiękniejsza i najmocniejsza Alfa

Nadchodzi najpiękniejsza i najmocniejsza Alfa

Kilka dni temu jeden z zagranicznych reporterów przyłapał samochód, który na pierwszy rzut oka wyglądał jak Alfa Romeo 8C Competizione. Z bliska jednak można było zauważyć, że nie jest to zwykła wersja. Najprawdopodobniej była to zamaskowana edycja GTA.

Nadchodzi najpiękniejsza i najmocniejsza Alfa
Samochód będzie się różnił od wersji produkowanej dotychczas kilkoma detalami nadwozia oraz zwiększoną mocą. Pierwsze wzmianki o wersji GTA pojawiły się we wrześniu tamtego roku. Założenia mówiły o 11 procentowym wzroście mocy w stosunku do oryginału. Silnik V8 4,7 który zasila ten wyjątkowy model będzie generować co najmniej 500 koni mechanicznych.

Wersja GTA zostanie odchudzona o co najmniej 150 kilogramów, pojawi się też wyczynowy układ wydechowy. Prawdopodobnie wersja GTA będzie się wyróżniać trzema końcówkami wydechu. Przy okazji zmiany osiągów, samochód otrzyma jeszcze twardsze, torowe zawieszenie. Włoska stajnia wyprodukuje nie więcej jak 100 egzemplarzy tego modelu.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Alfa Romeo
Tematy w artykule: Alfa Romeo Alfa Romeo 8c Competizione GTA

Podobne wiadomości:

Alfa Romeo Stelvio w wersji coupe

Alfa Romeo Stelvio w wersji coupe

Aktualności 2016-12-28

Alfa Rome Stelvio Quadrifoglio - drżyjcie śmiertelnicy

Alfa Rome Stelvio Quadrifoglio - drżyjcie...

Premiery 2016-11-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Czym są Inteligentne Systemy Transportowe?
Czym są Inteligentne Systemy Transportowe?
Liczba samochodów ciągle rośnie. To wynik intensywnego rozwoju gospodarczego, wzrostu zamożności i coraz większej potrzeby mobilności. Konsekwencją jest niewydolność infrastruktury i rosnący poziom zanieczyszczenia. Samorządy muszą zapewnić rozwiązania, które nie tylko udrożnią ruch, ale przy okazji zadbają o czyste środowisko.