Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Nadchodzi ostatnia Zonda

Nadchodzi ostatnia Zonda

Firma Pagani wkrótce zakończy produkcję swojego legendarnego modelu, który sprawił, że włoska firma dyktuje tempo wśród supersportowych aut. Pagani pracuje nad ostatnią wersją Zondy.

Nadchodzi ostatnia Zonda
Finalna wersja Zondy będzie bazować na podwoziu Zondy F. Inżynierowie dostarczą model, który będzie posiadał pod maską silnik V12 konstrukcji AMG, który dostarczy moc 760 KM. Jednostka o pojemności 7.3 litra będzie posiadała o 20 KM większą moc niż ta w Zondzie R. Co ciekawe silnik, który trafi pod maskę jest to jednostka o oznaczeniu fabrycznym M120 i jest to silnik niedostępny dla auto produkcyjnych. Ten motor pochodzi z Mercedesa CLK GTR, który dodatkowo został wzmocniony.

Auto ma zostać skonstruowane dla klienta, który zażyczył sobie by auto wyróżniało się specjalną nazwą, dlatego Pagani pojawi się jako Zonda 764 Passione. Klient również chce aby samochód został wykończony surowym włóknem węglowym oraz otrzymał różowe akcenty kolorystyczne m.in. na zaciskach hamulcowych oraz słowo Passione znajdujące się na pokrywie zaworów silnika. Jednostka napędowa ma współpracować z manualną skrzynią biegów. Tajemnicą poliszynela pozostaje data prezentacji auta.

Podobne wiadomości:

Pagani Huarya BC - testy na Nurburgringu

Pagani Huarya BC - testy na Nurburgringu

Samochody luksusowe 2016-09-22

Pagani Huayra - niedługo debiut wersji roadster

Pagani Huayra - niedługo debiut wersji...

Aktualności 2016-03-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Przyciemniane szyby w samochodzie
Przyciemniane szyby w samochodzie
Jedną z najpopularniejszych modyfikacji samochodu jest przyciemnianie szyb. Można to zrobić fabrycznie, samemu lub zlecić taką usługę jednemu z zakładów zajmujących się przyciemnianiem. Taki zabieg podniesie komfort użytkowania samochodu pod warunkiem, że jest przeprowadzony z uwzględnieniem obowiązujących przepisów i norm.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj