mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Najmocniejszy McLaren

Najmocniejszy McLaren

McLaren konstruuje właśnie samochód, który ma być lepszy od każdego jednego supersamochodu, wyprodukowanego do dzisiaj.

Najmocniejszy McLaren
Nowe auto, którego produkcja ma być limitowana do 500 sztuk, wejdzie na rynek najprawdopodobniej w 2014 roku, a jego cena będzie się kształtować w przedziale 350 - 400 tysięcy funtów (ok. 1.578 mln - 1.800 mln zł).

Według ludzi z McLarena, stylistyka nowego samochodu ma być masywniejsza, agresywniejsza, a zarazem przypominająca obecne MP4-12C i McLarena F1. Wewnątrz kierowca nie będzie miał styczności z za dużą ilością luksusu. Plusem będą duże ilości powierzchni szklanych, które zapewnią bardzo dobrą widoczność dookoła auta. Za fotelami znajdzie się miejsce na malutki bagażnik, wręcz "bagażniczek", "bagażniątko". Samochód będzie podobno wyposażony w komputer i kamerę, które będą rejestrowały i zapisywały w pamięci czasy okrążeń toru i wideo z ich przebiegu.

Sercem samochodu będzie 810 konny silnik V8 o pojemności pięciu litrów, co daje moc 162 koni mechanicznych na litr. Motor będzie dopracowany przy współpracy z firmą Ricardo. Maksymalna moc, zdaniem źródeł z McLarena, będzie osiągana w okolicach 7.500 obrotów na minutę, a jednostka będzie współpracowała z siedmiobiegową automatyczną skrzynią biegów z dwoma sprzęgłami. Do 100 km/h samochód najprawdopodobniej rozpędzi się w czasie 2,8 sekundy, do 160 w 5,5 sekundy, a do 320 w 20 sekund.

Pomimo tego, że auto będzie wolniejsze do 100 km/h od Veyrona Super Sport o 0,2 sekundy, to czas do 320 km/h będzie o dwie sekundy krótszy (Veyron SS - 22 s).

Samochód, który nazywać się ma Mega Mac, będzie zbudowany na karbonowej ramie, podobnej do tej, użytej w MP4-12C.

Ciekawym i przydatnym gadżetem będzie możliwość wyłączania układu ABS na torze, jednak tylko i wyłącznie na torze - nawigacja satelitarna zadbałaby o to, żeby kierowca nie mógł tego zrobić na drodze publicznej. Mówi się, że taka funkcja może pojawić się w nowym samochodzie.

McLaren będzie najprawdopodobniej budowany w głównym budynku firmy, a nie w ultranowoczesnej manufakturze MP4-12C, w ilości dwóch lub trzech aut tygodniowo przez trzy bądź cztery lata trwania produkcji.

Podobne wiadomości:

Od 2014 nowe silniki w F1

auto motor i sport 0000-00-00

Pirelli gra w kolory

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus UX - premiera w Genewie
Lexus UX - premiera w Genewie
Spekulacje na temat nowego crossovera od Lexusa weszły na wyższy poziom. Norweski oddział marki potwierdził plotki - lada moment na salonie w Genewie pojawi się zupełnie nowy model UX.