mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Najmocniejszy SL, czyli Black Series

Najmocniejszy SL, czyli Black Series

Już w podstawowej wersji Mercedes SL 65 AMG wzbudza największy respekt. Komu jednak to mało, może skorzystać z propozycji AMG Performance Studio i modelu SL 65 AMG Black Series z mocniejszą o prawie 60 KM jednostką napędową.

Najmocniejszy SL, czyli Black Series

W porównaniu do standardowej wersji najmocniejszego SL-a, którego silnik dysponuje 612 KM, pod maską Black Series ukrywa się ich aż 670. Z kolei maksymalny moment obrotowy 12-cylindrowej jednostki o pojemności 5.980 cm3 został elektronicznie ograniczony w wysokości 1.000 Nm (dostępny w zakresie od 2.200 do 4.200 obr/min.). Bez tego ogranicznika podwójnie doładowana jednostka przy użyciu dwóch nowych turbosprężarek osiągałaby nawet 1.200 Nm.

Na jeszcze bardziej sportowy charakter i potężną moc auta wskazują poszerzone błotniki, chowany tylny spojler, tylna osłona z płetwą dyfuzora oraz szerokie wloty powietrza na pokrywie silnika. Ponadto, dzięki zastosowaniu konstrukcji wykonanej z lekkich materiałów, udało się zredukować masę auta o ok. 250 kg (1.870 kg) w porównaniu do standardowego modelu. Niezwykle imponująco wyglądają też osiągi - zaledwie 3,9 sekundy do setki i ograniczona elektronicznie maksymalna prędkość 320 km/h.

Przeniesienie napędu na tylne koła odbywa się za pomocą pięciobiegowej skrzyni automatycznej, która daje kierowcy możliwość wyboru spośród czterech trybów pracy: C, S, M1 oraz M2, w którym czas zmiany przełożenia jest o 25% krótszy niż w trybie M1. Ponadto kierowca może ustawić zawieszenie w taki sposób, aby odpowiadało jego indywidualnym potrzebom. W porównaniu ze standardowym modelem SL 65 AMG, Black Series ma o 97 mm szerszy rozstaw kół przednich, rozstaw kół tylnej osi powiększono o 85 mm. Do tego dochodzi sportowy układ ESP z trzema fazami: On, Off oraz Sport.

Aby stać się posiadaczem tego luksusowego coupe o niebotycznych osiągach, trzeba poczekać do listopada br. Niemiecki koncern nie podał jeszcze ceny, jaką trzeba będzie wyłożyć, by cieszyć się z posiadaniami SL 65 AMG Black Series.


Podobne wiadomości:

Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował

Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował

Premiery 2018-01-15

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie...

Aktualności 2017-12-19

Komentuj:

~aaa 2008-07-14

No tak.... "Przeniesienie napędu na tylne koła odbywa się za pomocą pięciobiegowej skrzyni automatycznej"... wypadało by raczej napisać - olbrzymia interwencja elektroniki umożliwiająca ruszenie z miejsca ;) Już wersja "zwyczajna" 65 po wyłączeniu kontroli trakcji szaleje... niestety napęd na jedną oś sprawia, że ten samochód nie będzie szybszy niż zwykły 65 czy nawet 63..... jest po prostu za mocny.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpłatna historia sprowadzonego auta już działa
Bezpłatna historia sprowadzonego auta już działa
Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało o działaniu systemu, który pozwala sprawdzić przeszłość samochodu sprowadzonego z zagranicy. Od przyszłego roku usługa poszerzy się o nowe funkcje.