mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Najmocniejszy ale ekologiczny Bentley

Najmocniejszy ale ekologiczny Bentley

Na zbliżającej się wystawie w Genewie Bentley zaprezentuje swój kolejny model o nieznanej jeszcze nazwie. Co ważne, ma być on najmocniejszym i najszybszym autem w historii marki, a przy tym ma być zasilany biopaliwem.

Najmocniejszy ale ekologiczny Bentley
Potrzeba obecnych czasów, a więc produkcja samochodów dużo bardziej przyjaznych środowisku nie ominęła również producenta luksusowych aut marki Bentley. W tym przypadku jednak wybranie bardziej ekologicznej drogi nie wiąże się z koniecznością redukcji koni mechanicznych, czy ograniczeniem osiągów. Wręcz przeciwnie, jak zapowiada firma ma być to najszybszy, najmocniejszy, krótko mówiąc najbardziej ekstremalny, Bentley, jaki kiedykolwiek opuścił fabrykę w Crewe.

Jak na razie nie wiemy nic ponadto o zasilanym bioetanolem nowym Bentleyu. Zgodnie z ostatnio panującymi trendami Bentley zaprezentował tylko jedno zdjęcie nowego modelu, z którego i tak zbyt wiele nie wynika.

Według niepotwierdzonych informacji auto to bazuje na modelu Continental, a odpowiednio zmodyfikowany do nowego rodzaju paliwa silnik będzie pochodzić od wersji Flying Spur. A skoro ma być to najmocniejszy Bentley w historii, jedno jest pewne, iż jego moc powinna przekraczać 610 koni mechanicznych.

Podobne wiadomości:

Bentley Continental - ostatnia seria na pożegnanie

Bentley Continental - ostatnia seria na...

Samochody luksusowe 2017-07-27

Bentley na ethanol

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny
Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny
Widoczność to kluczowa kwestia dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowca jadący nieoświetloną drogą jest narażony na podobne niebezpieczeństwo, jak pieszy przemieszczający się poboczem bez elementów odblaskowych.