mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Najszybszy SUV na świecie

Najszybszy SUV na świecie

Przeszło 25 lat temu jeden z producentów super-szybkich sportowych samochodów z Italii (Lamborghini LM002) miał już w swojej ofercie SUV`a. Po ćwierćwieczu nadeszła kolej na stajnię z Modeny. Po obserwacji sukcesu konkurencyjnego Porsche Cayenne, Ferrari również zastanawia się nad wejściem do tego segmentu.

Najszybszy SUV na świecie

Projekt funkcjonuje w rozwojowym stadium pod nazwą "Ferrari FS 599 Fuoristrada". Jego debiut został zaplanowany dopiero na 2010 rok podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. Pięciodrzwiowy SUV zostanie wyposażony w napęd na cztery koła, ale jazda w terenie na pewno nie będzie leżeć w kwestii priorytetów u konstruktorów Ferrari. Dwie trzecie mocy jego silnika ma być przekazywane na dwudziestodwucalowe opony montowane na tylnej osi.

Pod maską znajdzie się prawdopodobnie silnik pochodzący z modelu F599 Fioriano, w nieco zmodyfikowanej formie. Jego moc maksymalna będzie wynosić 600 koni mechanicznych, dysponując przy tym momentem obrotowym rzędu 600 Nm. Pomimo wagi (2,2 tony) auto będzie rozpędzać się do setki poniżej pięciu sekund. Prędkość maksymalna zatrzyma się w okolicach 300 km/h. Z takimi osiągami SUV Ferrari z pewnością pobije Porsche Cayenne Turbo nie tylko pod względem wydajności, ale przede wszystkim ceny.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Ferrari
Tematy w artykule: Ferrari Ferrari FS 599 Fuoristrada

Podobne wiadomości:

Kultowe Ferrari 250 GTO - czy rekord zostanie pobity?

Kultowe Ferrari 250 GTO - czy rekord zostanie...

Samochody luksusowe 2016-11-18

Ferrari stawia na hybrydy

Ferrari stawia na hybrydy

Samochody luksusowe 2016-11-08

Komentuj:

~ziomek 2008-02-26

złomek bugatii verionn jest najlepszy

~Gucio 2007-11-23

To ma być super chyba jakiś żart.

~Sopot 2007-11-22

No no..niezły ten nowy trabant :D

~Rafał 2007-11-18

Tak powinien wyglądać nowy fiat Panda a nie Ferrari. Niech to sobie Włosi jeszcze raz przemyślą.

~przeciw 2007-10-25

Jean Todt wypowiadał się podobnie jak inni ludzie z Ferrari, że nie planują SUV-a, szanują to co zrobiło Porsche ale chcą pozostać marką bardzo prestiżową, dlatego nie zdecydują się na SUV

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mandaty - terminale pojawią się w radiowozach
Mandaty - terminale pojawią się w radiowozach
MSWiA pracuje nad lepszą ściągalnością mandatów. Już niebawem policyjne radiowozy będą wyposażone w terminale płatnicze. Dzięki temu cudzoziemcy (i nie tylko) będą mogli zapłacić za mandat „od ręki”.