mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Najszybszy i najmocniejszy Bentley

Najszybszy i najmocniejszy Bentley

Już za kilka tygodni podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie producent luksusowych samochodów marki Bentley zamierza zaprezentować najszybszy i najmocniejszy model w historii tej brytyjskiej marki.

 

Najszybszy i najmocniejszy Bentley

Wieści na temat nowego samochodu są póki co bardzo skąpe. Bardzo prawdopodobne, ze pod maską samochodu zostanie zamontowany silnik W12 z podwójnym doładowaniem. Dzięki temu moc samochodu będzie wynosić co najmniej 630 koni mechanicznych, a to pozwoli rozpędzić dość masywne auto do setki w czasie mniejszym niż 4 sekundy.

Nowy Bentley będzie zatem mocniejszy od wersji Continental GT Speed o przynajmniej 30 koni. Jednak auto będzie przygotowane raczej pod kątem szybkiej jazdy niż osiągów. Według doniesień tylna kanapa zostanie usunięta w celu zredukowania wagi. Jest to bardzo nietypowe jeśli chodzi o markę Bentley, ale jak widać przychodzą cięższe czasy dla producentów i muszą chwytać się nietypowych rozwiązań. Jak będzie w rzeczywistości przekonamy się już za kilka tygodni w Genewie.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Bentley
Tematy w artykule: Bentley

Podobne wiadomości:

Naim, czyli Bentley wśród systemów audio

Naim, czyli Bentley wśród systemów audio

Samochody luksusowe 2016-10-19

Bentley na ethanol

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.