mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Najszybszy i najmocniejszy Bentley

Najszybszy i najmocniejszy Bentley

Już za kilka tygodni podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie producent luksusowych samochodów marki Bentley zamierza zaprezentować najszybszy i najmocniejszy model w historii tej brytyjskiej marki.

 

Najszybszy i najmocniejszy Bentley

Wieści na temat nowego samochodu są póki co bardzo skąpe. Bardzo prawdopodobne, ze pod maską samochodu zostanie zamontowany silnik W12 z podwójnym doładowaniem. Dzięki temu moc samochodu będzie wynosić co najmniej 630 koni mechanicznych, a to pozwoli rozpędzić dość masywne auto do setki w czasie mniejszym niż 4 sekundy.

Nowy Bentley będzie zatem mocniejszy od wersji Continental GT Speed o przynajmniej 30 koni. Jednak auto będzie przygotowane raczej pod kątem szybkiej jazdy niż osiągów. Według doniesień tylna kanapa zostanie usunięta w celu zredukowania wagi. Jest to bardzo nietypowe jeśli chodzi o markę Bentley, ale jak widać przychodzą cięższe czasy dla producentów i muszą chwytać się nietypowych rozwiązań. Jak będzie w rzeczywistości przekonamy się już za kilka tygodni w Genewie.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Bentley
Tematy w artykule: Bentley

Podobne wiadomości:

Bentley Continental - ostatnia seria na pożegnanie

Bentley Continental - ostatnia seria na...

Samochody luksusowe 2017-07-27

Naim, czyli Bentley wśród systemów audio

Naim, czyli Bentley wśród systemów audio

Samochody luksusowe 2016-10-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.