mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Najszybszy roadster świata

Najszybszy roadster świata

Niemiecka firma Brabus specjalizująca się w 'podkręcaniu' seryjnych modeli marki Mercedes wydała właśnie na rynek kolejny gorący produkt. Dzięki swoim osiągom samochód o nazwie SV12 S otrzymał już miano najszybszego roadstera świata.

Najszybszy roadster świata

Inżynierowie pieczołowicie dopracowywali samochód, aby prezentował się jak najbardziej dynamicznie, nie zapominając jednak o ekskluzywności, którą oferują samochody tej marki. Przód został nieznacznie przeprojektowany, uzyskując dużą aerodynamikę. Powiększono wlot powietrza, który optymalizuje w bardziej wydajny sposób chłodzenie silnika oraz przednie hamulce. Przedłużone progi samochodu także zostały dopracowane pod kątem rozprowadzania powietrza. Ciekawostką jest fakt, iż po naciśnięciu przycisku na pilocie zdalnego sterowania, bądź też pociągnięciu klamki aktywowane zostają cztery diody LED podświetlające próg. Dzięki temu rozwiązaniu uniknąć można przypadkowych potknięć przy wsiadaniu do samochodu.

Pod wyprofilowaną maską sportowego Brabusa znajdziemy potężną dwunastocylindrową jednostkę napędową z podwójnym doładowaniem. Pojemność rzędu 6,3 litra została osiągnięta dzięki przeprojektowaniu standardowego silnika o pojemności 5,5 litra. Potrafi ona wygenerować niesamowitą moc 720 koni mechanicznych. Widać więc, że nie bez powodu samochód zasłużył sobie na takie miano. Osiągnięcie prędkości rzędu 100 km/h zajmuje mu równo cztery sekundy, natomiast 200 km/h na liczniku pojawia się już po 10,9 sekundy. Prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do poziomu 350 km/h.

Samochód jest już dostępny w sprzedaży na zamówienie. Sprawą indywidualna jest także cena tego samochodu, lecz nie należy oczekiwać, że będzie ona należeć do przystępnych.

Czytaj także:

Rakieta Brabusa (2006-07-27)

Smart w wersji Brabus (2005-02-14)

Tematy w artykule: roadstery Brabus SV12 S

Podobne wiadomości:

750-konne Lambo bez dachu

750-konne Lambo bez dachu

Samochody luksusowe 2013-10-21

Volkswagen wciąż spogląda w kierunku roadstera

Volkswagen wciąż spogląda w kierunku...

Aktualności 2013-05-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo zastrzega nazwę S50
Volvo zastrzega nazwę S50
Szwedzka marka nie zwalnia tempa. Jeszcze  w tym roku poznamy nowego crossovera XC40, a tymczasem Volvo myśli już o kolejnym modelu i zastrzega nazwę S50. Czyżby szykowała się wersja coupe modelu S40?
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic