mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Następca Gallardo w kilku wersjach

Następca Gallardo w kilku wersjach

W 2014 roku Lamborghini zamierza przedstawić światu następcę Gallardo. Okazuje się, że auto pojawi się w kilku wersjach, ale gama tego modelu będzie mniejsza w porównaniu do tego co prezentowało Gallardo.

Następca Gallardo w kilku wersjach
Lamborghini Gallardo zadebiutowało na rynku w 2003 roku. Przez ten czas powstały dwie generacje tego modelu. Od momentu pojawienia się drugiej generacji firma z Sant'Agata stworzyła kilkanaście wersji tego auta. Pojawiły się takie wersje jak LP 570-4 Superleggera czy LP 570-4 Super Trofeo Stradale.

Większość z wyprodukowanych wersji posiadała napęd na cztery koła, ale pojawiły się takie rodzynki jak choćby LP 550-2 Balboni. Ten model powstał w aby uczcić cześć etatowego kierowcy testowego pracującego w Lamborghini. Tym kierowcą jest Valentino Balboni.

Następca Lamborghini Gallardo będzie dostępny na rynku w dwóch wersjach napędowych. Pojawi się zarówno opcja z napędem na wszystkie koła jak i z napędem na tylną oś. Na taki stan rzeczy miał wpływ fakt, że część klientów chciała, aby cała moc ponad 550 KM w Gallardo trafiała na koła tylne.

Prezes amerykańskiego oddziału Lamborghini, Michael Lock zdradził, że następca Gallardo pojawi się jako coupe, kabriolet, z napędem na obie i jedną oś oraz w odchudzonej wersji. Podobnie jak było w przypadku Gallardo. Różnica polega na tym, że Lamborghini nie zamierza tworzyć tak pokaźnej gamy wersji nowego modelu, jak miało miejsce to w przypadku Gallardo.

Ciekawostką jest również to, że następca Gallardo będzie oferowany jedynie wyposażony w skrzynię automatyczną, dwusprzęgłową, manualna nie będzie dostępna. Wszystko przez to, że Lamborghini od roku nie sprzedało żadnego egzemplarza Gallardo wyposażonego w manualną przekładnie. I tu aż ciśnie się na usta stare porzekadło - "klient nasz pan".

Podobne wiadomości:

Superauto od Audi i Lamborghini

Superauto od Audi i Lamborghini

Samochody luksusowe 2017-03-11

Elektryfikacja zaraża kolejne gałęzie koncernu z Wolfsburga. Teraz pojawiają się plotki o elektrycznych supersamochodach od Audi i Lamborghini. 

Lamborghini w płomieniach – akcja serwisowa

Lamborghini w płomieniach – akcja serwisowa

Aktualności 2017-02-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech