mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Następca Gallardo w kilku wersjach

Następca Gallardo w kilku wersjach

W 2014 roku Lamborghini zamierza przedstawić światu następcę Gallardo. Okazuje się, że auto pojawi się w kilku wersjach, ale gama tego modelu będzie mniejsza w porównaniu do tego co prezentowało Gallardo.

Następca Gallardo w kilku wersjach
Lamborghini Gallardo zadebiutowało na rynku w 2003 roku. Przez ten czas powstały dwie generacje tego modelu. Od momentu pojawienia się drugiej generacji firma z Sant'Agata stworzyła kilkanaście wersji tego auta. Pojawiły się takie wersje jak LP 570-4 Superleggera czy LP 570-4 Super Trofeo Stradale.

Większość z wyprodukowanych wersji posiadała napęd na cztery koła, ale pojawiły się takie rodzynki jak choćby LP 550-2 Balboni. Ten model powstał w aby uczcić cześć etatowego kierowcy testowego pracującego w Lamborghini. Tym kierowcą jest Valentino Balboni.

Następca Lamborghini Gallardo będzie dostępny na rynku w dwóch wersjach napędowych. Pojawi się zarówno opcja z napędem na wszystkie koła jak i z napędem na tylną oś. Na taki stan rzeczy miał wpływ fakt, że część klientów chciała, aby cała moc ponad 550 KM w Gallardo trafiała na koła tylne.

Prezes amerykańskiego oddziału Lamborghini, Michael Lock zdradził, że następca Gallardo pojawi się jako coupe, kabriolet, z napędem na obie i jedną oś oraz w odchudzonej wersji. Podobnie jak było w przypadku Gallardo. Różnica polega na tym, że Lamborghini nie zamierza tworzyć tak pokaźnej gamy wersji nowego modelu, jak miało miejsce to w przypadku Gallardo.

Ciekawostką jest również to, że następca Gallardo będzie oferowany jedynie wyposażony w skrzynię automatyczną, dwusprzęgłową, manualna nie będzie dostępna. Wszystko przez to, że Lamborghini od roku nie sprzedało żadnego egzemplarza Gallardo wyposażonego w manualną przekładnie. I tu aż ciśnie się na usta stare porzekadło - "klient nasz pan".

Podobne wiadomości:

Lamborghini Huracan RWD Spyder - zrzuć dach!

Lamborghini Huracan RWD Spyder - zrzuć dach!

Samochody luksusowe 2016-11-16

Kolejni producenci wycofują się z salonu w Paryżu

Kolejni producenci wycofują się z salonu w...

Aktualności 2016-09-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Stinger - najszybszy model w historii
Kia Stinger - najszybszy model w historii
Koreański producent od kilku miesięcy podgrzewał atmosferę wokół nowego modelu. Podczas targów w Detroit zadebiutowała najładniejsza i najszybsza Kia w historii.