mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Następca Maserati GranTourismo potwierdzony

Następca Maserati GranTourismo potwierdzony

Okazuje się, że najbliższe kilka lat to nie tylko wytężona praca inżynierów Porsche. We Włoszech również wszyscy będą pracować w pocie czoła. W 2015 roku na rynku pojawi się następca GranTourismo, ale i inny model.

Następca Maserati GranTourismo potwierdzony
Prezes Maserati, Harald Wester potwierdził pojawienie się pięciu nowych modeli na rynku w przeciągu trzech najbliższych lat. Oprócz nowego Quattroporte, mniejszego Ghibli oraz SUVa Levante to na rynku zadebiutują również dwa auta sportowe.

Potwierdzenie nowych sportowych aut pojawiło się w wywiadzie jaki prezes Maserati i szef designu, Lorenzo Ramaciotti udzielili serwisowi WhatCar? Jednym z dwóch nowych sportowych aut będzie następca GranTourismo oraz GranCabrio. Z kolei drugie auto na rynku pojawi się,  aby bezpośrednio uderzyć w Porsche 911 oraz nowego Jaguara F-Type.

Jeśli chodzi o pozostałe model to SUVa Levante zobaczmy w salonach w połowie 2014 roku. Technicznie auto będzie bazować na najnowszym Jeepie Grand Cherokee. Płyta podłogowa od Jeepa zostanie jednak zmodyfikowana przez inżynierów z Maserati, tak by SUV otrzymał bardziej sportowy charakter.

Ghibli, podobnie jak nowe Quattroporte pojawi się w wariancie z napędem na oś tylną oraz z napędem na cztery koła. Od starszego brata Ghibli będzie odróżniała bardziej agresywna stylistyka.

Podobne wiadomości:

Kolejna akcja serwisowa samochodów Maserati

Kolejna akcja serwisowa samochodów Maserati

Samochody luksusowe 2016-09-08

Maserati Ghibli i Quattroporte - akcja serwisowa

Maserati Ghibli i Quattroporte - akcja...

Aktualności 2016-04-19

Komentuj:

~Wojtek 2013-04-04

Trudno będzie przebić obecną sylwetkę Maserati Granturismo ale w końcu to Włosi i na pewno zrobią świetny stylowy samochód.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando