mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Następca Maserati GranTourismo potwierdzony

Następca Maserati GranTourismo potwierdzony

Okazuje się, że najbliższe kilka lat to nie tylko wytężona praca inżynierów Porsche. We Włoszech również wszyscy będą pracować w pocie czoła. W 2015 roku na rynku pojawi się następca GranTourismo, ale i inny model.

Następca Maserati GranTourismo potwierdzony
Prezes Maserati, Harald Wester potwierdził pojawienie się pięciu nowych modeli na rynku w przeciągu trzech najbliższych lat. Oprócz nowego Quattroporte, mniejszego Ghibli oraz SUVa Levante to na rynku zadebiutują również dwa auta sportowe.

Potwierdzenie nowych sportowych aut pojawiło się w wywiadzie jaki prezes Maserati i szef designu, Lorenzo Ramaciotti udzielili serwisowi WhatCar? Jednym z dwóch nowych sportowych aut będzie następca GranTourismo oraz GranCabrio. Z kolei drugie auto na rynku pojawi się,  aby bezpośrednio uderzyć w Porsche 911 oraz nowego Jaguara F-Type.

Jeśli chodzi o pozostałe model to SUVa Levante zobaczmy w salonach w połowie 2014 roku. Technicznie auto będzie bazować na najnowszym Jeepie Grand Cherokee. Płyta podłogowa od Jeepa zostanie jednak zmodyfikowana przez inżynierów z Maserati, tak by SUV otrzymał bardziej sportowy charakter.

Ghibli, podobnie jak nowe Quattroporte pojawi się w wariancie z napędem na oś tylną oraz z napędem na cztery koła. Od starszego brata Ghibli będzie odróżniała bardziej agresywna stylistyka.

Podobne wiadomości:

Zwiększono produkcję Maserati Levante

Zwiększono produkcję Maserati Levante

Samochody luksusowe 2016-05-31

Maserati MC12 - powrót bestii z trójzębem

Maserati MC12 - powrót bestii z trójzębem

Samochody luksusowe 2016-08-02

Komentuj:

~Wojtek 2013-04-04

Trudno będzie przebić obecną sylwetkę Maserati Granturismo ale w końcu to Włosi i na pewno zrobią świetny stylowy samochód.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.