mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Następca Maserati MC12 w 2015

Następca Maserati MC12 w 2015

Serwis CAR dotarł do źródeł pochodzących od marki z trójzębem, które mówią, że w 2015 roku zobaczymy auto ze stajni Maserati bazujące na najnowszym limitowanym Ferrari LaFerrari.

Następca Maserati MC12 w 2015
Maserati MC12 od Ferrari odróżniała nie tylko kompletnie inna stylistyka, ale i rodzaj nadwozia w jakim auto było dostępne. MC12 pojawiło się z nadwoziem otwartym typy targa. Następca tego modelu ma zadebiutować tylko i wyłącznie w wydaniu coupe. Auto bęzie bazować na zapożyczonym z LaFerrari zawieszeniu, elektryce oraz podwoziu.

Hipersportowe Maserati będzie lżejsze od LaFerrari. Powód tego jest bardzo prozaiczny - zabraknie w tym aucie akumulatorów zasilających system Hy-KERS zastosowany w limitowanym Ferrari. Następca MC12 będzie pozbawiony układu hybrydowego. Nadwozie w całości ma zostać wykonane z włókna węglowego.

Źródła z Maserati podają, że Włosi rozważają pomiędzy dwoma opcjami napędu. Pierwszy scenariusz zakłada przekonstruowanie silnika V12 o pojemności 6.3 litra tak, by jednostka ta dostarczała większego momentu w dolnym zakresie obrotów. Silnik w LaFerrari nie potrzebuje korzystać z momentu obrotowego w dolnym zakresie, gdyż wspomagany jest przez motor eklektyczny. W MC12 pracował silnik przeszczepiony z Enzo, któremu ograniczono moc z 651 KM do 620 KM.

Druga opcja to wyposażenie następcy MC12 w motor V8 o pojemności 3.8 litra wsparty dwiema turbosprężarkami. W Quattroporte dostarcza on 523 KM mocy, ale zastosowanie nawet czterech sprężarek doładowujących może dostarczyć ok 900 KM.

Ciekawostka jest fakt, że plotki zapowiadają tylko 50 egzemplarzy nowego Maserati. Auto z nadwoziem w całości wykonanym z włókna węglowego dzięki wyposażeniu go tylko w silnik V12 może stać się bardziej pożądane niż LaFerrari. Taki scenariusz jest jednak mało prawdopodobny. Gdyby tak miałoby być to o powstaniu następcy Maserati MC12 nie byłoby mowy.

Podobne wiadomości:

Ferrari 812 Superfast - najmocniejsze i najszybsze w historii

Ferrari 812 Superfast - najmocniejsze i...

Samochody luksusowe 2017-02-16

Ferrari LaFerrari: w świetle popularności

auto motor i sport 0000-00-00

Nowy supercar Ferrari z miejsca stał się gwiazdą salonu genewskiego i świata motoryzacjnego. Oto dowody.

Komentuj:

~Masza 2013-07-31

Już Granturismo czy Quattroporte dają niesamowite wrażenia z jazdy a co dopiero mówić o takim potworze. Maserati górą oby tak dalej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.