mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Następca Maserati MC12 w 2015

Następca Maserati MC12 w 2015

Serwis CAR dotarł do źródeł pochodzących od marki z trójzębem, które mówią, że w 2015 roku zobaczymy auto ze stajni Maserati bazujące na najnowszym limitowanym Ferrari LaFerrari.

Następca Maserati MC12 w 2015
Maserati MC12 od Ferrari odróżniała nie tylko kompletnie inna stylistyka, ale i rodzaj nadwozia w jakim auto było dostępne. MC12 pojawiło się z nadwoziem otwartym typy targa. Następca tego modelu ma zadebiutować tylko i wyłącznie w wydaniu coupe. Auto bęzie bazować na zapożyczonym z LaFerrari zawieszeniu, elektryce oraz podwoziu.

Hipersportowe Maserati będzie lżejsze od LaFerrari. Powód tego jest bardzo prozaiczny - zabraknie w tym aucie akumulatorów zasilających system Hy-KERS zastosowany w limitowanym Ferrari. Następca MC12 będzie pozbawiony układu hybrydowego. Nadwozie w całości ma zostać wykonane z włókna węglowego.

Źródła z Maserati podają, że Włosi rozważają pomiędzy dwoma opcjami napędu. Pierwszy scenariusz zakłada przekonstruowanie silnika V12 o pojemności 6.3 litra tak, by jednostka ta dostarczała większego momentu w dolnym zakresie obrotów. Silnik w LaFerrari nie potrzebuje korzystać z momentu obrotowego w dolnym zakresie, gdyż wspomagany jest przez motor eklektyczny. W MC12 pracował silnik przeszczepiony z Enzo, któremu ograniczono moc z 651 KM do 620 KM.

Druga opcja to wyposażenie następcy MC12 w motor V8 o pojemności 3.8 litra wsparty dwiema turbosprężarkami. W Quattroporte dostarcza on 523 KM mocy, ale zastosowanie nawet czterech sprężarek doładowujących może dostarczyć ok 900 KM.

Ciekawostka jest fakt, że plotki zapowiadają tylko 50 egzemplarzy nowego Maserati. Auto z nadwoziem w całości wykonanym z włókna węglowego dzięki wyposażeniu go tylko w silnik V12 może stać się bardziej pożądane niż LaFerrari. Taki scenariusz jest jednak mało prawdopodobny. Gdyby tak miałoby być to o powstaniu następcy Maserati MC12 nie byłoby mowy.

Podobne wiadomości:

Maserati Ghibli: stary nowy znajomy

auto motor i sport 0000-00-00

Ostatni raz Maserati użyło nazwy Ghibli w 1997 roku, nowy model stawia na celowniku m.in. BMW 5. Jakie ma argumenty?

Ferrari FXX-K Evo - jeszcze bardziej ekstremalne

Ferrari FXX-K Evo - jeszcze bardziej...

Aktualności 2017-10-31

Komentuj:

~Masza 2013-07-31

Już Granturismo czy Quattroporte dają niesamowite wrażenia z jazdy a co dopiero mówić o takim potworze. Maserati górą oby tak dalej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?