mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Następca McLarena F1 i 1000 KM

Następca McLarena F1 i 1000 KM

Legendarny McLaren F1 to już przeszłość, teraz świat spogląda w kierunku Woking i stara się dostrzec następcę ikony. Wszystko ma być jasne już za miesiąc.

Następca McLarena F1 i 1000 KM
Brytyjskie źródła mówią, że McLaren ma już w pełni ukończone dwa egzemplarze następcy F1. Podobno już część kluczowych klientów mogła ujrzeć auto na własne oczy. Świat po raz pierwszy ma zobaczyć auto  za miesiąc, podczas imprezy Pebble Beach. Natomiast "zwykli śmiertelnicy" będą mogli podziwiać ten samochód podczas targów w Paryżu.

Serwis carsuk.net donosi, że stylistycznie auto ma całkowicie odbiegać od tego co do tej pory zobaczyliśmy przy okazji modelu MP4-12C. Brzmi to dziwnie, ale brytyjski portal sugeruje, że stylistyka ma być bardzo spektakularna i jak to określa "jak z kreskówki".

Najciekawsze jest jednak to, że auto ma legitymować się mocą 1000 KM. Źródłem mocy ma być silnik V8 o pojemności 3.8 litra pochodzący z MP4-12C, który ma dostarczać 800 KM oraz sytem KERS, który dorzuci 200 KM doładowania.

Wygląda na to, że McLaren chce rzucić wyzwanie Bugatti Veyron. Auto może być  najszybciej przyspieszającym do 100 km/h autem seryjnym. Portal sugeruje, że następca F1 może dokonać tego poniżej 2.5 sekundy! Czas się bać Bugatti Veyron!

Podobne wiadomości:

McLaren hiperGT - powstaje następca legendy

McLaren hiperGT - powstaje następca legendy

Samochody luksusowe 2016-11-22

Paryż Motor Show 2016 - najciekawsze premiery

Paryż Motor Show 2016 - najciekawsze premiery

Premiery 2016-10-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic