mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Następca Murcielago w stylu "eco"

Następca Murcielago w stylu "eco"

Lamborghini twierdzi, że nowy model, mający zastąpić Murcielago, którego już nie ma w ofercie firmy z Sant'Agata Bolognese, będzie emitował o 20% mniej szkodliwych gazów do atmosfery.

Następca Murcielago w stylu
Marka ma zamiar pokazać auto, które jeszcze nie zostało nazwane, na najbliższym Salonie Genewskim w marcu przyszłego roku. Firma, jako mały producent samochodów, nieprzekraczający 10 tysięcy sprzedanych sztuk rocznie, został wykluczony z nakazu Uni Europejskiej w kwestii ograniczenia emisji CO2, jednak marka mimo tego chce postarać się zdobyć nowych, bardziej świadomych klientów i obniżyć nieco szkodliwe wartości: - Nowy model jest cześcią zapewnień Lamborghini o obniżeniu emisjii o 35% przed 2015 rokiem. - powiedział Stephan Winkelmann, szef firmy.

Nowy samochód będzie miał 6.5 litrowy silnik o mocy 700 koni mechanicznych, zatem o 60 koni większej niż dotychczasowe Murcielago. Jednostka będzie emitowała, wg zapewnień, 398g/km CO2, co jest wartością dość niską dla takich motorów. Spalanie auta ma średnio wynosić 17.7 litra na sto kilometrów, ale zapewne mało który właściciel ujrzy taką wartość na wyświetlaczu komputera pokładowego.

Dyrektor techniczny Lamborghini Giancarlo Reggiani twierdzi, że jednostka zapewniła spadek emisji o 61 gram z całości 97 gram na kilometr. Kolejne 28 udało się zdobyć dzięki użyciu opon o mniejszym oporze toczenia oraz bardziej aerodynamicznym nadwoziu. Ostatnie 8 gram na kilometr pochodzi z wykorzystania elementów z włókna węglowego, co dało obniżenie wagi aż o 100 kilogramów w porównaniu do wagi Murcielago.

Podobne wiadomości:

Lamborghini Urus oficjalnie - dane techniczne, osiągi, rozwiązania

Lamborghini Urus oficjalnie - dane...

Premiery 2017-12-05

Lamborghini kończy produkcję Murcielago

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~unijna eco-głupota ? 2010-11-15

unijna eco-głupota? Można zrobić Fiata, Hyundaia czy Dacie eco, ale robić eco Lambo ???? głupota!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.