mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Następcę Gallardo poznamy we wrześniu

Następcę Gallardo poznamy we wrześniu

We wrześniu na targach motoryzacyjnych IAA we Frankfurcie poznamy pierwszą oficjalną zapowiedź następcy Gallardo. Producent samochodów z Sant'Agata przywiezie do Niemiec koncepcyjny samochód, który w produkcyjnej wersji zadebiutuje w połowie przyszłego roku.

Następcę Gallardo poznamy we wrześniu
Lamborghini Gallardo po raz pierwszy został zaprezentowany na targach motoryzacyjnych IAA w 2003 roku. Od tamtego czasu powstało ponad 10 wersji specjalnych tego modelu. Najnowsze informacje i plotki, które docierają z Santa'Agata dostarczają ciekawych informacji.

Następca Gallardo będzie od poprzednika dłuższy o 16 mm, szerokość oraz wysokość nie zmieni się. Technologicznie samochód ma być oparty na nowej lekkie strukturze wykonanej z aluminium i włókna węglowego. Szkielet samochodu o wadze 198 kg będzie lżejszy od aluminiowej konstrukcji zastosowanej w obecnym modelu R8.

Cała masa samochodu będzie oscylować w okolicach 1500 kg, czyli mniej więcej tyle ile waży Gallardo. Pod maskę trafi jednostka V10 o pojemności 5.2 litra zmodyfikowana tak, by generować 600 KM. Napęd trafi na 4 koła, ale Włosi przewidują już wersję z napędem na tylną oś.

Obecnie samochód w nazewnictwie fabrycznym występuje jako LP724. Pojawiły się również pierwsze plotki, dotyczące nazwy samochód, który zadebiutować ma pod nazwą Cabrera, zapożyczoną od imienia sławnego hiszpańskiego byka walczącego na arenie. Ta nazwa jednak bardzo mocno kojarzy się ze słówkiem "Carrera", a to powoduje, że Włosi będą chcieli uniknąć raczej późniejszego konfliktu z Porsche, mimo, że obie marki należą do jednego koncernu.

To co najciekawsze w następcy Gallardo to jego stylistyka. Ta z kolei powinna być inspirowana zarówno modelem Sesto Elemnto jak i ostatnim studyjnym samochodem z Sant'Agata, czyli paskudnym Egoista. Gallardo wygląda świetnie, ale obawiamy się, że Włosi mogą przekombinować patrząc na ostatnie projekty koncepcyjne.

Podobne wiadomości:

Superauto od Audi i Lamborghini

Superauto od Audi i Lamborghini

Samochody luksusowe 2017-03-11

Elektryfikacja zaraża kolejne gałęzie koncernu z Wolfsburga. Teraz pojawiają się plotki o elektrycznych supersamochodach od Audi i Lamborghini. 

Lamborghini w płomieniach – akcja serwisowa

Lamborghini w płomieniach – akcja serwisowa

Aktualności 2017-02-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Seat Arona - miejski crossover z Hiszpanii
Seat Arona - miejski crossover z Hiszpanii
Seat powiększa gamę aut sportowo-rekreacyjnych. Po modelu Ateca przyszedł czas na kolejny samochód wypełniający bardzo dynamiczną niszę. Kilka dni temu w Barcelonie zadebiutował model Arona.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech