mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Nie będzie Lamborghini Estoque

Nie będzie Lamborghini Estoque

Przynajmniej na razie. Ze względu na trudną sytuację w branży motoryzacyjnej, Lamborghini odłożyło w bliżej nieokreśloną przyszłość decyzję co do produkcji swojego czterodrzwiowego modelu Estoque.

Nie będzie Lamborghini Estoque

Zaprezentowany w październiku ubiegłego roku na wystawie samochodowej w Paryżu koncepcyjny Lamborghini Estoque miał stanowić zapowiedź trzeciej rodziny modeli tej sportowej marki. Mierzące 5,15 m długości auto, po raz pierwszy w historii koncernu z czterodrzwiowym nadwoziem, miało stanowić konkurencję dla podobnych modeli, jakie będą niebawem mieć w swojej ofercie Porsche (Panamera) czy Aston Martin (Rapide).

Pod maskę modelu Estoque miał trafić 10-cylindrowy silnik z modelu Gallardo LP 560-4, którego moc 560 koni mechanicznych miała trafiać na wszystkie koła. Gama silników miała zostać powiększona ponadto o doładowany silnik V8, być może silnik wysokoprężny, a w nieco dalszej perspektywie również miał się pojawić napęd hybrydowy.

Czy decyzja szefów Lamborghini oznacza definitywny koniec modelu Estoque? W komunikacie tej włoskiej marki możemy przeczytać, iż w dalszym ciągu nie została podjęta decyzja co do produkcji tego modelu. Jeśli zaś w przyszłości pojawi się trzeci model, to czterodrzwiowe coupe wydaje się być jak najbardziej logiczną propozycją. Tak więc osoby czekające na pierwsze czterodrzwiowe Lambo muszą uzbroić się w nieco większą cierpliwość i z nadzieją oczekiwać na poprawę koniunktury.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Lamborghini
Tematy w artykule: Lamborghini Lamborghini Estoque

Podobne wiadomości:

Lamborghini w płomieniach – akcja serwisowa

Lamborghini w płomieniach – akcja serwisowa

Aktualności 2017-02-17

Lamborghini Urus oficjalnie - dane techniczne, osiągi, rozwiązania

Lamborghini Urus oficjalnie - dane...

Premiery 2017-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.