mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Nie będzie silników turbo doładowanych w Lamborghini

Nie będzie silników turbo doładowanych w Lamborghini

Szef Lamborghini, Stephan Winkelmann zapowiedział, że włoski producent aut nie będzie wyposażał swoich silników w turbodoładowanie. Na razie nie będzie.

Nie będzie silników turbo doładowanych w Lamborghini
Winkelmann powiedział, że w nadchodzącej dekadzie nie przewidują by samochody Lamborghini otrzymały turbodoładowanie. Jednak perspektywa taka może być zrealizowana w przyszłości. Szef Lamborghini zaznaczył, że rozwój w tym kierunku musi być zgodny z DNA włoskiej marki.

Winkelmann zapowiedział również, że kolejna generacja Gallardo pojawi się na drogach w przeciągu dwóch lat. Z kolei źródła w Audi sugerują, że R8 może otrzymać turbodoładowanie jeszcze przed końcem tej dekady. Wczoraj informowaliśmy, że na nadchodzących targach w Genewie Lamborghini przedstawi dwa nowe modele. Po słowach szefa Lamborghini, mówiących, że nowe Gallardo trafi na drogi w przeciągu dwóch lat co raz bardziej prawdopodobnym może być fakt, że w Genewie zobaczymy nową generację tego modelu.

Podobne wiadomości:

Lamborghini Terzo Millennio – pokaz technologii

Lamborghini Terzo Millennio – pokaz...

Aktualności 2017-11-07

Lamborghini Aventador – test

auto motor i sport 0000-00-00

Wierny tradycji. Walki byków wyszły z mody, a Lamborghini jakby nigdy nic wypuszcza na arenę kolejne rogate monstrum - Aventador ma nadwozie z włókna węglowego, a pod nim 700-konny silnik V12 i przekładnię, która biegi zmienia w okamgnieniu.

Komentuj:

~No No 2012-02-01

A w prasie francuskiej i nie tylko krążą komputerowe zdięcia Lamborghini SUV Równe 700KM mocy.Poprostu terenowa rakieta. Porsche ze swoim Cayene Turbo może się schować.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja dostała nowe laserowe mierniki prędkości
Policja dostała nowe laserowe mierniki prędkości
Policjanci z wydziałów ruchu drogowego w całej Polsce otrzymali pierwszą partię nowych mierników prędkości. W ręce policjantów trafiło 200 egzemplarzy urządzeń LTI 20/20 TruCam, które zastąpią wysłużone Iskry.