mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Niemiecki supercar z Wanklem

Niemiecki supercar z Wanklem

Niemiecka firma Rotary Super Cars stworzyła ciekawy koncept RSC Raptor GT, który nieznacznie różni się od supersamochodów dostępnych na rynku.

Niemiecki supercar z Wanklem
Zacznijmy od tego, że samochód został zbudowany całkowicie z włókna węglowego oraz szklanego. Wspomaga go technologia o nazwie Variable Aerodynamic System. Jej działanie polega na dostosowywaniu odpowiedniego docisku aerodynamicznego przy poruszaniu się z dużymi prędkościami.

Pod maską znajdzie się czterocylindrowy silnik Wankla stworzony przez specjalistów z Rotary Super Cars przy użyciu części pochodzących od silnika Mazdy 13B MSP.

Raptor GT będzie sprzedawany w kilku wariantach różniących się mocą i wyposażeniem (GT s, RS, RSR, N-Spec). W zależności od wersji silnik będzie wspomagany przez turbodoładowanie lub bi-turbo. Napęd będzie przekazywany na tył za pomocą specjalnie zaprojektowanego skrzyni ośmiobiegowej. 2,6 litrowa jednostka z silnikiem Wankla będzie rozwijać moc w zakresie od 500 do 1.200 koni mechanicznych.

Niemiecki Raptor GT będzie także wyposażony w aktywne zawieszenie, ultralekkie podzespoły oraz elektronicznie sterowany tylny dyferencjał. Wewnątrz auta umieszczono dwa 7-calowe wyświetlacze pokazujące dane telemetryczne. W środku jest jeszcze jeden wyświetlacz pokazujący prędkość i aktualny bieg. Będzie surowo, ale za to z klimatem. Cena samochodu nie jest jeszcze z

Podobne wiadomości:

Silnik Wankla od Mazdy coraz bliżej

Silnik Wankla od Mazdy coraz bliżej

Technika 2016-04-07

Silnik Wankla powróci do Mazdy?

Silnik Wankla powróci do Mazdy?

Aktualności 2015-10-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Brytyjskie źródła donoszą, powołując się na szefa europejskiego oddziału Lexusa, że już za cztery lata japoński producent zaoferuje klientom samochody elektryczne zasilane wodorowymi ogniwami paliwowymi.