mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Niemiecki supercar z Wanklem

Niemiecki supercar z Wanklem

Niemiecka firma Rotary Super Cars stworzyła ciekawy koncept RSC Raptor GT, który nieznacznie różni się od supersamochodów dostępnych na rynku.

Niemiecki supercar z Wanklem
Zacznijmy od tego, że samochód został zbudowany całkowicie z włókna węglowego oraz szklanego. Wspomaga go technologia o nazwie Variable Aerodynamic System. Jej działanie polega na dostosowywaniu odpowiedniego docisku aerodynamicznego przy poruszaniu się z dużymi prędkościami.

Pod maską znajdzie się czterocylindrowy silnik Wankla stworzony przez specjalistów z Rotary Super Cars przy użyciu części pochodzących od silnika Mazdy 13B MSP.

Raptor GT będzie sprzedawany w kilku wariantach różniących się mocą i wyposażeniem (GT s, RS, RSR, N-Spec). W zależności od wersji silnik będzie wspomagany przez turbodoładowanie lub bi-turbo. Napęd będzie przekazywany na tył za pomocą specjalnie zaprojektowanego skrzyni ośmiobiegowej. 2,6 litrowa jednostka z silnikiem Wankla będzie rozwijać moc w zakresie od 500 do 1.200 koni mechanicznych.

Niemiecki Raptor GT będzie także wyposażony w aktywne zawieszenie, ultralekkie podzespoły oraz elektronicznie sterowany tylny dyferencjał. Wewnątrz auta umieszczono dwa 7-calowe wyświetlacze pokazujące dane telemetryczne. W środku jest jeszcze jeden wyświetlacz pokazujący prędkość i aktualny bieg. Będzie surowo, ale za to z klimatem. Cena samochodu nie jest jeszcze z

Podobne wiadomości:

Silnik Wankla powróci do Mazdy?

Silnik Wankla powróci do Mazdy?

Aktualności 2015-10-02

Silnik Wankla od Mazdy coraz bliżej

Silnik Wankla od Mazdy coraz bliżej

Technika 2016-04-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.