mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Niemieckie 700 koni w 2012 roku

Niemieckie 700 koni w 2012 roku

Niemcy i Włosi jednak faktycznie potrafią się dogadać - niemiecki Gumpert i włoska Touring Superleggera stworzyły razem model Tornate.

Niemieckie 700 koni w 2012 roku

Tornate to bardziej wyrafinowana, drogowa wersja GT supersamochodu Apollo, która trafi do sprzedaży w 2012 roku. Design auta stworzyła firma Touring Superleggera, która znana jest np. z Bentleya Continentala Flying Star z nadwoziem typu "shooting-break", czyli dwudrzwiowe kombi/wydłużony hatchback. Linie nie są już tak ostre jak w Apollo, a bardziej wyoblone, uspokojone, a wnętrze jest dużo bardziej luksusowe. Z przodu lampy oraz wloty powietrza zostały przestylizowane tak, aby były bardziej miłe dla oka. Z tyłu znajdziemy wielki dyfuzor, a także przedzieloną na pół szybę.

Pasażerowie wewnątrz mają czuć się tak jak powinni, siedząc w luksusowym samochodzie sportowym. Touring Superleggera popracowała nad przestrzenią pasażerską, bagażową, ogólnym komforcie podróżowania, dostępem do kabiny, wentylacją oraz poziomem hałasu podczas jazdy.


Samochód, ważący 1.300 kg, napędzany jest 4,2 litrowym V8 biturbo, zapożyczonym z Audi. Silnik został zupełnie przeprojektowany przez inżynierów Gumperta w taki sposób, aby mógł produkować 700 koni mechanicznych. Połączony jest z sześciobiegowym automatem, który zmienia biegi w czasie 40 milisekund (dla porównania: nowa skrzynia w Ferrari FF robi to w 50 milisekund). Motor osiąga moment obrotowy rzędu 900 Nm przy 4 tysiącach obrotów na minutę. Dane dotyczące osiągów nie zostały jeszcze ujawnione, jednak Gumpert twierdzi, że samochód spokojnie pojedzie ponad 300 km/h.

Nie wiemy jak Wam, ale nam, gdy popatrzymy na załączony obrazek, tył Tornate przywodzi na myśl Veyrona. Też macie podobne skojarzenia?


Podobne wiadomości:

Opel Meriva - znamy następce

Opel Meriva - znamy następce

Aktualności 2016-11-07

Genewa 2016 ruszyła na dobre!

Genewa 2016 ruszyła na dobre!

Aktualności 2016-03-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
S3 - obwodnica Międzyrzecza oddana przed terminem
S3 - obwodnica Międzyrzecza oddana przed terminem
Dobra wiadomość przed samymi świętami dla mieszkańców Międzyrzecza. Druga jezdnia obwodnicy w ciągu drogi ekspresowej S3 otrzymała pozwolenie na użytkowanie. Od 21 grudnia jest otwarty węzeł Międzyrzecz Zachód, gdzie będzie wprowadzona stała organizacja ruchu.