mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Nissan 350Z: Dla duszy i ciała

Nissan 350Z: Dla duszy i ciała

Nissan zaserwował swojemu flagowemu, sportowemu modelowi 350Z lifting ciała i duszy. Obok nowych rozwiązań stylistycznych, japońscy inżynierowie dodali autu nieco więcej mocy.

Nissan 350Z: Dla duszy i ciała

Nową wersję 350Z (w niektórych regionach znaną również pod nazwą Fairlady Z) można rozpoznać po wygładzonych przetłoczeniach blachy na masce, które wzorowane są na klasycznym modelu 240Z, oraz wyraźniej uwydatnionym przednim zderzaku. Poza tym w stylistyce auta nie zaszły żadne poprawki. W palecie kolorów karoserii pojawiły się trzy nowe odcienie, zaś wersję Cabrio można teraz będzie zamówić także z szarym dachem.

Oprócz nowych kolorów, ważną zmianą we wnętrzu są aktywne zagłówki, które ograniczają ryzyko urazów odcinka szyjnego kręgosłupa w razie uderzenia w tył pojazdu.

Większe bicie serca może natomiast wywołać modyfikacja 3,5-litrowej jednostki V6. Silnik został poddany gruntownej przebudowie, czego konsekwencją są zmiany w blisko 80% elementach. Podwójny kolektor dolotowy i szerszy zakres pracy układu zmiennych faz rozrządu przyczynił się do poprawy osiągów, natomiast symetryczny kolektor wydechowy zmniejszył opory wydechu. Zmiany te spowodowały podniesienie wartości momentu obrotowego w niskim i średnim zakresie prędkości obrotowej. W celu podwyższenia maksymalnej prędkości obrotowej silnika powiększono czop wału korbowego i czop korbowy. Mimo tych modyfikacji masa jednostki i zużycie paliwa nie zmieniły się. O 15 mm obniżony został jedynie środek ciężkości silnika.

Wynikiem zabaw przy sercu Nissana 350Z jest zwiększona – choć nieznacznie – moc. Teraz sportowy Japończyk ze stajni Nissana ma o 13 koni mechanicznych więcej, tak więc moc całkowita wynosi 313 KM, które najwydajniej galopują przy maksymalnym momencie obrotowym 358 Nm przy 4800 obr/min. O 500 obr/min (do 7500 obr/min) wzrosła także maksymalna prędkość obrotowa silnika.

Na razie odświeżony Nissan 350Z pojawił się w sprzedaży tylko na rynku japońskim. Sprzedaż na rynku europejskim rozpocznie się wiosną po prezentacji tego sportowego auta na wystawie samochodowej w Genewie.

Dowiedz się więcej o modelu Nissan 350Z

Czytaj także:

Nissan 350Z ponownie wyróżniony 2006-11-15

Nissan 350Z wygrał z helikopterem 2006-07-18

Mocniejszy 350Z 2005-12-06


Podobne wiadomości:

Nissan 370Z przechodzi lifting

Nissan 370Z przechodzi lifting

Aktualności 2017-08-31

Nissan Leaf Nismo - nadchodzi elektryczny hot-hatch

Nissan Leaf Nismo - nadchodzi elektryczny...

Aktualności 2017-10-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.