mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Nissan GT-R Nismo bije rekord na Nurburgringu

Nissan GT-R Nismo bije rekord na Nurburgringu

We wrześniu, zanim Nissan oficjalnie pokazał długo wyczekiwanego GT-Ra Nismo czterech kierowców doświadczalnych zasiadło za kierownicą zamaskowanego auta by pobić rekord okrążenia toru Nurburgring w kategorii masowo produkowanych samochodów.

Nissan GT-R Nismo bije rekord na Nurburgringu
Nissan do bicia rekordu zaprosił czterech dobrze znających północną pętle kierowców wyścigowych. Na wezwania japońskiego producenta odpowiedział trzeci kierowca zespołu Infiniti Red Bull, Sebastien Bumie, Michael Krumm, niemiecki weteran wyścigów samochodów turystycznych (i samego toru Nürburgring), Armin Hahne, oraz japoński kierowca Tetsuya Tanaka

Wśród kierowców pojawił się również 57-letni Hiroyoshi Kato, który jak sam twierdzi Północną Pętlę okrążył ponad 5 tys. razy. Pierwszy raz testował tam auto w 1988 roku i miał okazje sprawdzić wszystkie wcielenia GT-Ra zaczynając od R32 Skyline. Kato był rezerwowym kierowcą i jako pierwszy okrążał tor z prostego powodu. „Chodzi o bezpieczeństwo - musimy być pewni stanu nawierzchni, bo to jest bardzo długi tor" - stwierdził z uśmiechem.

Każdy z kierowców przejechał po dwa okrążenia po czym zmieniał się i do auta wsiadał następny. Każdy z testerów miał swoją strategię opartą na sugestiach kolegi co sprawiło, że bicie rekordu było pracą zespołową. Próbę rozpoczął Buemi. „W pierwszym okrążeniu uzyskałem czas 7:12 min. Zatrzymałem się, aby usunąć z baku nieco paliwa i zmniejszyć masę pojazdu. Miałem szansę zejść poniżej 7:10 min. - jechałem naprawdę szybko - ale na powrotnej prostej zaczęło mi brakować benzyny. Jakoś udało mi się dotrzeć do padoku, ale o rekordzie mogłem zapomnieć".Po kierowcy Infiniti Red Bull do auta wsiadał Armin Hahne i Tetsuya Tanaka. Ostatni do kokpitu wsiadł Michael Krumm, który w pierwszym okrążeniu uzyskał 7:10. Już w następnym udało mu się osiągnąć 7 minut i 8,679 sekund, co jest rekordowym czasem przejazdu okrążenia fabrycznym GT-Rem.

„Aby prowadzenie samochodu było źródłem przyjemności, potrzebne są właściwe proporcje między mocą a przyczepnością w zakrętach" - stwierdził. „Nissanem GT-R Nismo można pojechać naprawdę szybko i wykorzystać jego moc, ponieważ te proporcje są doskonałe. Ta równowaga jest bardzo ważnym czynnikiem decydującym o radości z jazdy", powiedział Krumm. Czas uzyskany przez Krumma był osiągnięty w Nissanie GT-R Nismo wyposażonym w specjalne dodatki do jazdy torowej.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Nissan GT-R
Nissan GT-R
Cena podstawowa już od: 499 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: coupe-2dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Nissan GT-R Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan Nissan GT-R NISMO

Podobne wiadomości:

Nissan Micra Bose Personal Edition

Nissan Micra Bose Personal Edition

Premiery 2017-03-11

Bose, to jeden z liderów na rynku zestawów audio. Nissan wraz z Bose zaprezentował specjalną edycję modelu Micra. 

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Aktualności 2016-11-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Seat Ibiza nadchodzi
Nowy Seat Ibiza nadchodzi
Oficjalna premiera nowej Ibizy dla szerokiej publiczności odbędzie się dopiero na targach w Genewie. Jednak na kilka tygodni przed planowanym debiutem samochód zostanie odsłonięty dziennikarzom.
Odgadnij model Odgadnij model