mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Nissan: GT-R Nismo w 2 s do 100 km/h

Nissan: GT-R Nismo w 2 s do 100 km/h

Nissan, a konkretnie dział sportowy japońskiego producenta, czyli Nismo zdradził, że ich najnowsze dzieło będzie osiągać pierwszą setkę w czasie 2 sekund!

Nissan: GT-R Nismo w 2 s do 100 km/h
Nismo GT-R zostanie zaprezentowany na targach Tokio Motor Show, które odbędą się w listopadzie. Serwis AutoExpress podczas Festiwalu Prędkości w Goodwood dotarł do źródła, które mówi, że seryjnie zmodyfikowany przez Nismo GT-R będzie przyspieszał od 0 do 100 km/h w czasie 2 sekund!

Jeśli informacje te się potwierdzą to Nismo GT-R będzie najszybciej przyspieszającym seryjnym autem na naszym globie. Jeśli dalej nie widzicie tego jak fenomenalny jest to wynik to dodamy, że Nismo pokona takie hiperauta jak Bugatti Veyron Super Sport czy też Ariela Atoma V8.

Co ciekawe Nismo GT-R sprint do setki w czasie 2 sekund ma osiągnąć przy użyciu silnik V6 twin-turbo. Oczywiście motor będzie zmodyfikowany, a inżynierowie jak bardzo to tylko będzie to możliwe to obniżą masę samochodu.

Nismo GT-R to samochód przy którym Japończycy współpracują z brytyjską firmą Williams Advanced Engineering. "Będziecie zaskoczeni jakie wiele jest jeszcze miejsca na ulepszenia, nawet w takim aucie jak GT-R. Gdy spodziewasz się, że wszystko zostało podkręcone do maksimum to faktycznie łatwo można uzyskać duży przyrost", zdradził serwisowi AutoExpress inżynier z Williamsa.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Nissan GT-R
Nissan GT-R
Cena podstawowa już od: 510 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: coupe-2dr.

Podobne wiadomości:

Nissan Leaf Nismo - nadchodzi elektryczny hot-hatch

Nissan Leaf Nismo - nadchodzi elektryczny...

Aktualności 2017-10-04

Nissan obniża ceny nowej Micry

Nissan obniża ceny nowej Micry

Aktualności 2017-09-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic