mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Nissan GT-R z wielkim znakiem zapytania

Nissan GT-R z wielkim znakiem zapytania

Ta wiadomość może zaniepokoić fanów legendarnej Godzilli, czyli Nissana GT-R. Okazuje się bowiem, że następna generacja tego modelu, czyli model R36 może wcale nie ujrzeć światła dziennego.

Nissan GT-R z wielkim znakiem zapytania
Serwis Inside Line dotarł do informacji, mówiących, że prezes Nissana, Carlos Ghosn nie zlecił jak dotąd opracowania projektu R36. Nie pojawił się nawet projekt na papierze i możliwe, że nigdy się już nie pojawi.

W 2007 roku po raz pierwszy została zaprezentowana generacja R35 Nissana GT-R. Ten model to połączenie najlepszych osiągnięć technicznych japońskiego producenta i niskiej ceny. Od momentu prezentacji auta GT-R stylistycznie zmienił się nieznacznie, a na rynku pojawiły się zmodyfikowane przez inżynierów wersje GT-R Premium edition, GT-R Black edition, GT-R SpecV, GT-R Egoist.

Od debiutu GT-Ra R35 minęło pięć lat i wydawać by się mogło, że po takim sukcesie firma pracuje nad następcą, który pojawić miałby się w roku 2014 lub rok później. Niektóre źródła informowały, że auto otrzyma napęd hybrydowy. Prawda jest jednak inna i bardzo bolesna dla fanów "Godzilli".

Najpierw pojawiły się plotki, że premiera nowego GT-Ra została przez Nissana przesunięta na rok 2018, a auto w przyszłym roku przejdzie kolejny facelifting. Serwis Inside Line dotarł do źródła w Nissanie, które zdradziło, że pracę nad R36 w ogóle się nie rozpoczęły. Nissan oficjalnie nie chce komentować plotek dotyczących GT-Ra.

Problem z GT-R jest błahy, a chodzi o pieniądze. Ghosn nie chce dawać zielonego światła dla GT-R, gdyż powątpiewa w jego sukces finansowy. Do tego dochodzi fakt, że szef inżynierów przy projektcie R35 odszedł na emeryturę. Jednak Carlos Ghosn powinien raz jeszcze wszystko przeanalizować, gdyż stworzenie następcy GT-Ra to święty obowiązek Nissana.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Nissan GT-R
Nissan GT-R
Cena podstawowa już od: 510 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: coupe-2dr.

Podobne wiadomości:

Nissan Leaf Nismo - nadchodzi elektryczny hot-hatch

Nissan Leaf Nismo - nadchodzi elektryczny...

Aktualności 2017-10-04

ProPILOT Park - Nissan Leaf automatycznie zaparkuje

ProPILOT Park - Nissan Leaf automatycznie...

Technika 2017-07-06

Komentuj:

~Cnl 2012-07-31

Szkoda by było, bo to w zasadzie najlepszy sportowiec z Azji (jest jeszcze LF-A, no ale Lex to marka premium i za dużo większe pieniądze).. Japończycy robią błąd, inna sprawa, że na takie drogie i kosztowne w eksploatacji auta jest coraz mniej klientów - oczywiście przez kryzys (na temat kryzysu polecam film: THRIVE (wzrost)).

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.