mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Nissan prawie uśmiercił Infiniti

Nissan prawie uśmiercił Infiniti

Infiniti w świecie motoryzacji działa od 1989, ale je krótki jak na producenta aut żywot mógł zostać skrócony przez macierzystą markę, Nissana. Luksusowa marka miała być zbędna producentowi aut z Japonii.

Nissan prawie uśmiercił Infiniti
O scenariuszu, który zakładał uśmiercenie marki Infiniti powiedział wiceprezes Nissana, Andy Palmer w wywiadzie udzielonym serwisowi wardsauto.com. Palmer przyznał, że prezes Nissana Carlos Ghosn powiedział mu, że Nissan nie potrzebuje Infiniti i jeśli chce może ją uśmiercić.

Palmer mimo wolnej ręki w sprawie Infiniti postanowił dać jej szansę i sprawić, że stanie się bardziej niezależna od Nissana. Jeśli nie teraz to kiedy? Drugiej takiej szansy firma ta może nie dostać. "Infinit ma ładne auta premium, ale szczerze mówiąc są tak jakby pomijane. My sprzedawaliśmy te samochody przez okres 23 lat według pomysłu Nissana", stwierdził Palmer.

Wiceprezes zauważył, że wiele luksusowych marek popadło w tarapaty podobne do Infiniti poprzez politykę większego koncernu, do którego należą. Palmer wykluczył jednak jedną z nich - Audi. Marka z Inglostad jego zdaniem mimo, że należy do Volkswagena ma dużo do powiedzenia w wielu kwestiach i to pozwala jej bardzo dobrze radzić sobie w segmencie premium. Z tego również powodu na stanowisko głównodowodzącego został powołany były szef Audi U.S.. Johan de Nysschen.

Sam Johan de Nysschen stwierdził m.in., że Infiniti nie zamierza tworzyć japońskiego konkurenta  Mercedesa Klasy S czy Audi A8, mówiąc, że segment, w którym rywalizują te auta przeżywa stagnację. "Teraz planujemy produkować bardzo emocjonalne samochody", powiedział de Nysschen.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Infiniti Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan Infiniti Carlos Ghosn

Podobne wiadomości:

Nissan Juke Nismo: szybki wariat

auto motor i sport 0000-00-00

Do Polski wjeżdża nowa odmiana „Żuka”, auto jedyne w swoim rodzaju nie tylko ze względu na wygląd.

Nowy Nissan Leaf już jest. Znamy dane techniczne

Nowy Nissan Leaf już jest. Znamy dane...

Premiery 2017-09-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Hennessey Venom F5 rekordzistą prędkości?
Nowy Hennessey Venom F5 rekordzistą prędkości?
300 mil na godzinę, czyli ponad 480km/h – czy z taką prędkością pojedzie najnowszy amerykański supersamochód?