mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Novitec tuninguje Ferrari F430

Novitec tuninguje Ferrari F430

Wydawało się, że auta takie jak Ferrari są już na tyle dynamiczne i mocne, że nie trzeba poddawać je dodatkowemu tuningowi. Innego zdania jest firma Novitec, która postanowiła dodać jeszcze więcej charakteru Ferrari F430.

Novitec tuninguje Ferrari F430

Wydajność silnika w tym samochodzie została dopracowana przez specjalistów z Novitec. Jednostka w wersji Evoluzione została wyposażona w bi-kompresor, dzięki czemu dysponuje mocą 656 koni mechanicznych. Wynik ten został osiągnięty poprzez zmodyfikowanie łopatek turbin oraz separowanie przepływu oleju. Specjaliści zoptymalizowali także wydajność komputera ECU. Dodatkowe 20 koni mechanicznych w stosunku do wersji standardowej nie jest wielkością porażająca, ale jednak bardzo wydatnie wpływa na właściwości jezdne samochodu.

Dzięki bliskiej kolaboracji firmy Novitec ze specjalistami w dziedzinie układów hamulcowych, Brembo, nowe Ferrari otrzyma 380 milimetrowe, wentylowane tarcze hamulcowe z sześcioma tłokami na przedniej i tylnej osi. Producent zapewnia, że profesjonalny układ hamulcowy pozwoli zatrzymać samochód na bardzo krótkim dystansie.

Bardzo dobre właściwości jezdne, a także wzorowa stabilność na zakrętach przy wysokich prędkościach zostanie zachowana dzięki zawieszeniu Novitec. Sportowe właściwości dopełniać będzie zestaw opon Pzero Rosso przygotowany przez firmę Pirelli, osadzony na czarnych felgach z lekkich stopów.

Cała konstrukcja samochodu była testowana w centrum rozwojowym, umiejscowionym w niemieckim Stuttgarcie. Wymienione wyżej parametry pozwolą rozpędzić włoską maszynę do „setki” w przeciągu 3,7 sekundy. Według producenta prędkość maksymalna samochodu wynosi 348 km/h.

Czytaj także:

Super-samochody, które zawiodły (2007-03-23)

Maserati MC12XX: Włoski sprinter (2007-02-26)

Współczesna kopia Lamborghini Diablo (2007-02-16)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Ferrari F430 Wszystko o Ferrari
Tematy w artykule: Ferrari Ferrari F430

Podobne wiadomości:

70. urodziny marki Ferrari

70. urodziny marki Ferrari

Samochody luksusowe 2017-03-13

W 2017 roku mija 70 lat od momentu, kiedy Enzo Ferrari zbudował swój pierwszy drogowy samochód. 

Ferrari 812 Superfast - najmocniejsze i najszybsze w historii

Ferrari 812 Superfast - najmocniejsze i...

Samochody luksusowe 2017-02-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Szykują się spore zmiany w kursach na prawo jazdy. Nowe przepisy przewidują, że kierowca musiałby zdawać egzamin co rok. Takie zmiany na pewno wywołają duży sprzeciw opinii publicznej.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech