mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Nowa Tesla już 26 marca

Nowa Tesla już 26 marca

Naprzeciw wszystkim doniesieniom i plotkom, firma Tesla zaprezentowała przedsmak emocji jakie będą czekać jej fanów 26 marca. Wtedy zostanie oficjalnie zaprezentowany nowy samochód tej marki. Tesla S będzie sedanem napędzanym na prąd.

Nowa Tesla już 26 marca

Zaprezentowane zdjęcie pokazuje szczyptę tego, co można będzie już niedługo zobaczyć w pełnej okazałości. Tesla S pomimo tego, że będzie sedanem, nadal posiada bardzo agresywną i dynamiczną linię. Jego bryła nie będzie nawiązywać do tradycyjnych samochodów w tej klasie, ma być dużo bardziej użyteczna.

Samochód wejdzie do sprzedaży dopiero w 2011 roku. Jego podstawowa cena ma wynosić około 150 tysięcy złotych. Rocznie powstanie około 20 tysięcy egzemplarzy tego elektrycznego cuda. Według zapewnień producenta samochód w całości zasilany elektrycznie będzie pozwalał na przejechanie ponad 360 kilometrów bez doładowywania. Auto będzie konkurentem dla wspomaganych benzyną takich aut jak: Chevrolet Volt, Honda Insight czy Toyota Prius. Jednak jego bezpośrednim konkurentem będzie raczej Fisker Karma sedan.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Tesla
Tematy w artykule: Tesla Tesla S

Podobne wiadomości:

Tesla Model 3 - pierwsze dostawy już niebawem

Tesla Model 3 - pierwsze dostawy już niebawem

Aktualności 2017-07-04

Mini John Cooper Works – maxi mini

auto motor i sport 0000-00-00

Prawie, które nie robi wielkiej różnicy. Przyspiesza, skręca, hamuje prawie jak Porsche i kosztuje dwa razy mniej. Takie są fakty. Pokochasz go od razu albo wcale - Mini w wersji John Cooper Works z silnikiem o mocy 211 KM.

Komentuj:

~prezes 2009-02-17

Nawet jeżeli w Polsce energię elektryczną uzyskuje się z węgla, to pożytek z elektrycznego napędu jest niekwestionowany. Samochód elektryczny w mieście nie produkuje spalin. Elektrownie wyposażone są w elektrofiltry, natomiast jakość powietrza w polskich miastach jest wątpliwa z powodu spalin. Nikt nie mierzy zawartości cząstek stałych w centrach miast.

~aaa 2009-02-13

Poprawka, tak jak pisałem nie byłem pewien silnika używanego do zasilania generatora. Nie jest to silnik od VW, ale 2.0 Ecotec od GM, który jest turbodoładowany i posiada bezpośredni wtrysk paliwa.

~aaa 2009-02-13

Tesla to bardzo ciekawy projekt. Jednak nie pisałbym, że będzie jakąkolwiek konkurencją (bez ujmy dla którejkolwiek ze stron) dla Fisker Karma sedan. Jest to spowodowane pewną różnicą. Fisker posiada silnik spalinowy do napędu generatora prądu (o ile pamiętam 2.0TFSI od VW ale mogę się tu mylić). Dzięki temu jest niezależny od ładowania z sieci, można go "zatankować" na każdej stacji. Co więcej, w przypadku takich krajów jak Polska, Fisker będzie o wiele bardziej ekologiczny (przypominam, że energię elektryczną produkujemy w węgla co jest o wiele bardziej nieekologiczne niż generator benzynowy z Fiskera), w bardziej cywilizowanych krajach jak Francja, gdzie podstawą energetyki jest atom oczywiście Tesla wygrywa. Jednak cały czas Fisker jest lepszy o niezależność od ładowania akumulatorów z sieci. Ciekawe czy i tym razem Brabus opracuje do nowej Tesli zestaw "symulujący" dźwięk silnika ;)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.