mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Nowa edycja BMW M3

Nowa edycja BMW M3

BMW wprowadza na rynek nową wersję popularnego modelu M3. Nowa edycja otrzyma kilka kosmetycznych poprawek oraz obniżone zawieszenie.

Nowa edycja BMW M3

Decyzja BMW odnośnie modelu M3 jest nieco zaskakująca bowiem samochód jest dostępny na rynku zaledwie od dwóch lat. Widocznie bawarski koncern zamierza nadać trochę rozpędu słupkom sprzedaży w sportowej dywizji M.

Bez względu na motywacje tej decyzji samochód otrzyma kilka zmian. Auto będzie dostępne w tradycyjnych kolorach niemetalicznych oraz jednym metalicznym. Wersja M3 Edition Model będzie posiadać akcenty we wnętrzu nawiązujące do koloru nadwozia. Sportowy charakter samochodu podkreślą także chromowane dodatki. Ciemny chrom pojawi się także na detalach zewnętrznych. Aby dopełnić odświeżoną stylistykę zaprojektowano nowe, dziewiętnastocalowe felgi.

Wewnątrz samochodu pojawi się więcej kontrastujących elementów. Konsola środkowa wraz z podłokietnikiem oraz oparciami na drzwiach zostaną wykończone materiałami w kolorze nadwozia. Gdy wybierzemy opcję z czarnymi skórami ich szwy będą wykończone białą nicią.

W kwestiach technicznych zmieniło się najmniej. Samochód ma obniżone o 10mm zawieszenie. Natomiast pod maską nadal pracuje to samo serce. Czterolitrowa jednostka V8 o mocy 420 koni mechanicznych może współpracować z sześciostopniową skrzynią manualną lub przekładnią Drivelogic z podwójnym sprzęgłem.
Sprzedaż samochodu rozpocznie się już latem tego roku. Specjalna wersja BMW M3 Edition Models będzie sprzedawana jedynie przez pół roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

BMW Seria 3
BMW Seria 3
Cena podstawowa już od: 130 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

BMW M3 - wideo

auto motor i sport 0000-00-00

Stare M3 szybsze od nowego?

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~Super, tylko M3 kosztuje tyle co mieszkanie M3.... 2009-06-03

Super, tylko M3 kosztuje tyle co mieszkanie M3....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.