mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Nowe Bugatti może być za szybkie

Nowe Bugatti może być za szybkie

Brytyjski Autocar zapowiada, że nowe hiperauto od Bugatti osiągnie pierwszą setkę w czasie 2.3 sekundy. Problem jednak w tym, że to teoretyczne założenia, a rzeczywistość może być zupełnie odmienna.

Nowe Bugatti może być za szybkie
Brytyjski magazyn jest zdania, że nowe Bugatti zostanie wyposażone w ten sam silnik 8-litrowy W16, który wsparty przez 4 turbosprężarki trafił w 2005 roku do Veyrona. Szkopuł w tym, że nowy model będzie dostarczał prawie 1500 KM.

Moc "następcy Veyrona" może być sporym problemem. Komputerowe obliczenia do których dotarł serwis AutoCar mówią o sprincie do 100 km/h w czasie 2.3 sekundy oraz prędkości maksymalnej prawie 460 km/h. Szacunkowe wyliczenia mogą nie mieć przełożenia w realnym świecie.

W Veyronie ograniczono prędkość maksymalną z powodu opon. Te produkcji Michelina nie były wstanie wytrzymać większych przeciążeń. Jasne, że w ciągu 9 lat od debiutu Veyrona postęp w dziedzinie technologii opon był zapewne znaczy, to jednak nadal może nie być na rynku opon, które wytrzymają przeciążenia powyżej 430 km/h. To z kolei ograniczy markę w kwestii testowania prototypów i wydłuży czas oczekiwania na nowe Bugatti.

Pod koniec minionego miesiąca główny projektant koncernu Volkswagen, do którego należy marka Bugatti potwierdził pracę nad „następcą Veyrona”. Walter de Silva podkreślił również, że nowy model nie będzie bezpośrednim następcą Vetyrona a zupełnie innym autem. Rozwiął również wątpliwości na temat koncepcyjnego Galibiera. Ten samochód nie trafi do seryjnej produkcji.

Podobne wiadomości:

Bugatti Chiron – prędkość maksymalna

Bugatti Chiron – prędkość maksymalna

Samochody luksusowe 2016-09-14

Bugatti Chiron w pierwszym teaserze

Bugatti Chiron w pierwszym teaserze

Aktualności 2015-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sportowa Skoda Karoq już za dwa lata
Sportowa Skoda Karoq już za dwa lata
Znamy już następcę modelu Yeti, a teraz przyszedł czas na kolejne wersję czeskiego SUV-a. Nowe warianty Skody Karoq zadebiutują już w przyszłym roku.