mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Nowe Bugatti we Frankfurcie?

Nowe Bugatti we Frankfurcie?

Być może juz podczas targów we Frankfurcie zostanie zaprezentowany całkowicie nowy model marki Bugatti. Auto o nazwie Royale będzie jeszcze szybsze i droższe niż Veyron.

Nowe Bugatti we Frankfurcie?

Już od dłuższego czasu krążyły spekulacje na temat tego, że Bugatti zamierza wprowadzić następcę Veyrona. Zgodnie z tradycją samochód miał być jeszcze szybszy i jeszcze bardziej nieprzyzwoicie drogi.

Auto powstaje na podwalinach projektu o nazwie Lydia, który miał być nowym 1.175 konnym potworem, którego cena wynosi 3 miliony dolarów. Jednak auto miało być raczej przeznaczone na tor wyścigowy niż publiczne drogi. Jeżeli wcześniejsze zapewnienia się sprawdzą pod maską samochodu znajdzie się ten sam silnik co w Veyronie. Zostanie on poddany lekkim modyfikacjom, dzięki którym wzrośnie jego moc maksymalna. Ośmiolitrowy silnik W16 z poczwórnym doładowaniem powinien rozpędzić się do prędkości znacznie przewyższającej 400km/h.

Bugatti już kiedyś próbowało sprzedawać model Royale, w czasach przed wielkim kryzysem. Wtedy na rynek miało trafić 25 egzemplarzy modelu za oszałamiającą jak na owe czasy cenę 30 tysięcy dolarów. Firmie udało się sprzedać tylko 6 aut. Czy nowy Royale podzieli los swojego przodka dowiemy się za kilka miesięcy.


Podobne wiadomości:

Bugatti Chiron – prędkość maksymalna

Bugatti Chiron – prędkość maksymalna

Samochody luksusowe 2016-09-14

Cristiano Ronaldo i jego nowa zabawka - Bugatti Chiron

Cristiano Ronaldo i jego nowa zabawka -...

Samochody luksusowe 2017-10-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.