mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Nowe Bugatti we Frankfurcie?

Nowe Bugatti we Frankfurcie?

Być może juz podczas targów we Frankfurcie zostanie zaprezentowany całkowicie nowy model marki Bugatti. Auto o nazwie Royale będzie jeszcze szybsze i droższe niż Veyron.

Nowe Bugatti we Frankfurcie?

Już od dłuższego czasu krążyły spekulacje na temat tego, że Bugatti zamierza wprowadzić następcę Veyrona. Zgodnie z tradycją samochód miał być jeszcze szybszy i jeszcze bardziej nieprzyzwoicie drogi.

Auto powstaje na podwalinach projektu o nazwie Lydia, który miał być nowym 1.175 konnym potworem, którego cena wynosi 3 miliony dolarów. Jednak auto miało być raczej przeznaczone na tor wyścigowy niż publiczne drogi. Jeżeli wcześniejsze zapewnienia się sprawdzą pod maską samochodu znajdzie się ten sam silnik co w Veyronie. Zostanie on poddany lekkim modyfikacjom, dzięki którym wzrośnie jego moc maksymalna. Ośmiolitrowy silnik W16 z poczwórnym doładowaniem powinien rozpędzić się do prędkości znacznie przewyższającej 400km/h.

Bugatti już kiedyś próbowało sprzedawać model Royale, w czasach przed wielkim kryzysem. Wtedy na rynek miało trafić 25 egzemplarzy modelu za oszałamiającą jak na owe czasy cenę 30 tysięcy dolarów. Firmie udało się sprzedać tylko 6 aut. Czy nowy Royale podzieli los swojego przodka dowiemy się za kilka miesięcy.


Podobne wiadomości:

Bugatti Chiron – prędkość maksymalna

Bugatti Chiron – prędkość maksymalna

Samochody luksusowe 2016-09-14

Luksusowe spinki dla fanów Bugatti

Luksusowe spinki dla fanów Bugatti

Aktualności 2016-08-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tesla Model 3 oficjalnie. Znamy dane techniczne
Tesla Model 3 oficjalnie. Znamy dane techniczne
To był wielki dzień dla Elona Muska. Tesla zaprezentowała Model 3, który wprowadzi rewolucję w segmencie samochodów elektrycznych. Ceny długo oczekiwanego samochodu startują już od 35 tys. dolarów, a pierwsze egzemplarze zostały właśnie wręczone klientom.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic