mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Nowe Bugatti we Frankfurcie?

Nowe Bugatti we Frankfurcie?

Być może juz podczas targów we Frankfurcie zostanie zaprezentowany całkowicie nowy model marki Bugatti. Auto o nazwie Royale będzie jeszcze szybsze i droższe niż Veyron.

Nowe Bugatti we Frankfurcie?

Już od dłuższego czasu krążyły spekulacje na temat tego, że Bugatti zamierza wprowadzić następcę Veyrona. Zgodnie z tradycją samochód miał być jeszcze szybszy i jeszcze bardziej nieprzyzwoicie drogi.

Auto powstaje na podwalinach projektu o nazwie Lydia, który miał być nowym 1.175 konnym potworem, którego cena wynosi 3 miliony dolarów. Jednak auto miało być raczej przeznaczone na tor wyścigowy niż publiczne drogi. Jeżeli wcześniejsze zapewnienia się sprawdzą pod maską samochodu znajdzie się ten sam silnik co w Veyronie. Zostanie on poddany lekkim modyfikacjom, dzięki którym wzrośnie jego moc maksymalna. Ośmiolitrowy silnik W16 z poczwórnym doładowaniem powinien rozpędzić się do prędkości znacznie przewyższającej 400km/h.

Bugatti już kiedyś próbowało sprzedawać model Royale, w czasach przed wielkim kryzysem. Wtedy na rynek miało trafić 25 egzemplarzy modelu za oszałamiającą jak na owe czasy cenę 30 tysięcy dolarów. Firmie udało się sprzedać tylko 6 aut. Czy nowy Royale podzieli los swojego przodka dowiemy się za kilka miesięcy.


Podobne wiadomości:

Bugatti rozważa czterodrzwiowy model

Bugatti rozważa czterodrzwiowy model

Samochody luksusowe 2016-03-07

Targi Frankfurt 2015 właśnie ruszyły! Zobacz premiery

Targi Frankfurt 2015 właśnie ruszyły! Zobacz...

Premiery 2015-09-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?