mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Nowe Bugatti we Frankfurcie?

Nowe Bugatti we Frankfurcie?

Być może juz podczas targów we Frankfurcie zostanie zaprezentowany całkowicie nowy model marki Bugatti. Auto o nazwie Royale będzie jeszcze szybsze i droższe niż Veyron.

Nowe Bugatti we Frankfurcie?

Już od dłuższego czasu krążyły spekulacje na temat tego, że Bugatti zamierza wprowadzić następcę Veyrona. Zgodnie z tradycją samochód miał być jeszcze szybszy i jeszcze bardziej nieprzyzwoicie drogi.

Auto powstaje na podwalinach projektu o nazwie Lydia, który miał być nowym 1.175 konnym potworem, którego cena wynosi 3 miliony dolarów. Jednak auto miało być raczej przeznaczone na tor wyścigowy niż publiczne drogi. Jeżeli wcześniejsze zapewnienia się sprawdzą pod maską samochodu znajdzie się ten sam silnik co w Veyronie. Zostanie on poddany lekkim modyfikacjom, dzięki którym wzrośnie jego moc maksymalna. Ośmiolitrowy silnik W16 z poczwórnym doładowaniem powinien rozpędzić się do prędkości znacznie przewyższającej 400km/h.

Bugatti już kiedyś próbowało sprzedawać model Royale, w czasach przed wielkim kryzysem. Wtedy na rynek miało trafić 25 egzemplarzy modelu za oszałamiającą jak na owe czasy cenę 30 tysięcy dolarów. Firmie udało się sprzedać tylko 6 aut. Czy nowy Royale podzieli los swojego przodka dowiemy się za kilka miesięcy.


Podobne wiadomości:

Bugatti Chiron – prędkość maksymalna

Bugatti Chiron – prędkość maksymalna

Samochody luksusowe 2016-09-14

Luksusowe spinki dla fanów Bugatti

Luksusowe spinki dla fanów Bugatti

Aktualności 2016-08-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Po sukcesie limitowanej wersji Joy przyszedł czas na specjalną wersję Drive, która bazuje na wyposażeniu Ambition, ale oferuje jeszcze więcej za atrakcyjniejszą cenę.