mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Nowe Maserati premierowo w Paryżu

Nowe Maserati premierowo w Paryżu

W wysłanej do nas informacji prasowej Maserati przedstawiła auta, które przywiezie na paryski salon samochodowy. Wśród tych aut pojawiła się ciekawa zapowiedź.

Nowe Maserati premierowo w Paryżu
Treść komunikatu jaki otrzymaliśmy od Maserati mówi o "światowej premierze auta, który otwiera nowe możliwości w zakresie luksusu, osiągów i stylu". Czego zatem możemy się spodziewać?

W Paryżu bardzo prawdopodobne, że Maserati pokaże koncepcyjny model, który ma zapowiadać następcę GranTourismo. Od dłuższego czasu media spekulują, że Maserati pracuje nad autem o nazwie GranSport.

Jeśli wierzyć temu, co do tej pory pojawiało się w mediach jako nieoficjalne informacje, to GranSport będzie posiadał silnik umieszczony centralnie, który będzie przekazywał napęd na koła tylne.

Pod maskę trafi jednaki, nie silnik V8 tak, jak ma to miejsce w obecnym GranTourismo, a jednostka V6 podwójnie doładowana. Projekt takiego silnika został zlecony Ferrari. Jednostka skonstruowana w Maranello trafi zarówno do aut Alfy Romeo jak i Maserati.

Druga opcja zakłada sytuacje, w której Maserati przedstawi najnowszą generację Quattroporte, który na rynek trafi w przyszłym roku. Te niejasności jednak zostaną rozwiane podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu, które wystartują za kilkanaście dni 27 września.


Podobne wiadomości:

Mercedes-AMG GT C Roadster - oficjalna zapowiedź

Mercedes-AMG GT C Roadster - oficjalna...

Samochody luksusowe 2016-09-13

Paryż Motor Show 2016 - najciekawsze premiery

Paryż Motor Show 2016 - najciekawsze premiery

Premiery 2016-10-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.