mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Nowe informacje w sprawie hiperhybrydy od Audi

Nowe informacje w sprawie hiperhybrydy od Audi

Audi rzuca wyzwanie w nowym segmencie hiperhybryd i już kilka tygodni temu producent aut z Ingolstadt zapowiedział stworzenie auta pozycjonowanego powyżej R8. Pojawiły się nowe informacje dotyczące tego modelu.

Nowe informacje w sprawie hiperhybrydy od Audi
Audi R10, bo tak ma nazywać się nadchodzące auto marzeń z Ingolstadt ma zostać oficjalnie zaprezentowane podczas jesiennych targach motoryzacyjnych we Frankfurcie. Hiperhybrda będzie bazować na technologii sprawdzonej w LeMans w bolidzie R18 e-tron.

Najnowsze informacje mówią, że R10 będzie wyposażone w zmodyfikowaną jednostkę V6 wspartą turbosprężarką o pojemności 3.0 litra. Oczywiście mowa jest tu o silniku wysokoprężnym. Motor ma po zmianach dostarczać ok. 420 KM i OK 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Moc z tego silnika będzie trafiać na koła tylne.

Wysokoprężna jednostka napędowa będzie wspierana przez parę motorów elektrycznych zamontowanych przy przedniej osi. Od razu nasuwa się skojarzenie z Porsche 918 Spyder, co może sprawić, że R10 podzieli zespół napędowy z hybrydowym Porsche. Silnik Diesela wraz z zestawem elektrycznym silników będzie dostarczał moc sumaryczną ok. 600 KM i 1000 Nm momentu obrotowego. "To jest jeden z pięciu potencjalnych projektów, ale jest moim osobistym faworytem", powiedział serwisowi AutoCar Wolfgang Durheimer jeden z szefów Audi.

Jeśli informacje w sprawie mocy silnika potwierdzą się to Audi R10 wypadnie trochę blado w porównaniu do konkurencji. Ferrari LaFerrari - moc 963 KM, McLaren P1 - 916 KM. Audi nadrobi momentem obrotowym. W na papierze R10 deklasuje jednak zarówno konstrukcję z Maranello (900 Nm) oraz Woking (720 Nm).
Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi Audi R10 Frankfurt Frankfurt 2011 P1 LaFerrari

Podobne wiadomości:

Skoda. Wiesz co dobre!

auto motor i sport 0000-00-00

Jeśli jazda do pracy i z powrotem zajmuje Ci codziennie godzinę, nie marnuj tego czasu. Przez miesiąc możesz „przeczytać” w samochodzie dwie opasłe książki, np. kryminały.

Ferrari FXX-K Evo - jeszcze bardziej ekstremalne

Ferrari FXX-K Evo - jeszcze bardziej...

Aktualności 2017-10-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.