mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Nowości Ferrari - LaFerrari Spider i nowe hybrydy

Nowości Ferrari - LaFerrari Spider i nowe hybrydy

Sergio Marchionne potwierdził, że są klienci na LaFerrari Spider więc takie auto trafi niedługo do oferty - oczywiście w bardzo limitowanej serii. Potwierdził także, że włoska marka będzie co raz częściej wykorzystywała napędy hybrydowe.

Nowości Ferrari - LaFerrari Spider i nowe hybrydy
W to, że znajdą się chętni aby kupić astronomicznie drogie LaFerrari Spider (jesteśmy pewnie, że nie będzie tanie), ani przez chwilę nie wątpimy. Jednak nie ma co ostrzyć zębów, włoska marka stworzy pewnie bardzo ograniczoną liczbę takich aut (150-200 egzemplarzy) i - nie zdziwi nas to - bardzo prawdopodobnym jest, że większość z nich już sprzedano. Plotka głosi, że samochód zostanie zaprezentowany w czerwcu i mechanicznie będzie 1:1 identyczny z LaFerrari coupe - oznacza to 6,3-litrowe V12 wspomagane przez silnik elektryczny.

Sergio Marchionne stwierdził, że wykorzystanie elektryczności może sprawić, że marka zbuduje jeszcze lepsze i szybsze modele Ferrari. Można więc przypuszczać, że co raz więcej hybrydowych modeli będziemy mogli zobaczyć w salonach Ferrari.

Szef Ferrari stwierdził natomiast, że na tę chwilę nie ma planów aby stworzyć małe, tanie Ferrari - takie jak choćby kultowe już Dino. Według Ferrari bardzo trudno stworzyć taki model, bo m.in. nie wiadomo jaką mocą miałby dysponować aby był on prawdziwym Ferrari, a za razem by nie zabierał klientów większemu modelowi 488 GTB.

Warto zaznaczyć, że Sergio Marchionne od niedawna dowodzi Ferrari. Jego obsesją od zawsze było zwiększenie produkcji i nie ograniczanie jej tak jak obecnie. Czy to oznacza, że nowe hybrydy i kolejne tańsze modele mogą zalać rynek tak jak w przypadku Porsche? Tego na razie nie wiadomo.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ferrari
Tematy w artykule: Ferrari Sergio Marchionne Ferrari LaFerrari

Podobne wiadomości:

Ferrari 812 Superfast - najmocniejsze i najszybsze w historii

Ferrari 812 Superfast - najmocniejsze i...

Samochody luksusowe 2017-02-16

70. urodziny marki Ferrari

70. urodziny marki Ferrari

Samochody luksusowe 2017-03-13

W 2017 roku mija 70 lat od momentu, kiedy Enzo Ferrari zbudował swój pierwszy drogowy samochód. 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.