mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Nowy Aston Martin Volante na torze

Nowy Aston Martin Volante na torze

Wielu zasobnych w odpowiednie fundusze fanów superszybkich i eleganckich samochodów marki Aston Martin czeka na ten model z niecierpliwością. Po tym jak Aston Martin DBS otrzymał pozytywne noty, firma postanowiła przygotować wersję cabrio.

Nowy Aston Martin Volante na torze

Auto zostało przyłapane po raz pierwszy parę miesięcy temu, w momencie kiedy kierowcy testowi pokonywali nim długie trasy w mroźnej Skandynawii. Parę dni temu auto pojawiło się u naszych sąsiadów na sławnym torze Nurburgring. Jak się okazało, to ten sam prototyp, który był testowany zimą.

Poza brakiem stalowego dachu oraz dużej szyby z tyłu samochód niewiele różni się od modelu DBS. Jego osiągi będą również podobne, aczkolwiek mogą ulec pogorszeniu poprzez nieco większą wagę. Jednak Aston Martin Volante napędzany dwunastocylindrowym motorem o pojemności sześciu litrów, dysponujący mocą 517 koni mechanicznych i momentem obrotowym rzędu 570 Nm nie powinien mieć problemów z rozpędzeniem się do setki w zaledwie 4 sekundy. Według wstępnych szacunków auto ma kosztować w okolicach 1.200.000 tysięcy złotych.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Aston Martin
Tematy w artykule: Aston Martin

Podobne wiadomości:

Aston Martin Vanquish Zagato Volante – ujawniono cenę

Aston Martin Vanquish Zagato Volante –...

Samochody luksusowe 2016-10-11

Aston Martin V8 Vantage - Kleju moc

auto motor i sport 0000-00-00

Fabryki samochodów walczą o klientów ceną i ekonomią eksploatacji pojazdu. Ale jest nisza rynkowa, gdzie te reguły nie obowiązują. Tam wręcz nie uchodzi, by samochód był tani - ma być szybki, piękny i awangardowy. Tu szuka swego miejsca nowatorski Aston Martin V8 Vantage.

Komentuj:

~Artur 2008-04-10

Tak jak w zwykłym DBS przegięli z pakietem aerodynamicznym. Jest niestety brzydszy niż stylowy DB9. Nie mniej jednak serce krwawi, jak pomyślę, że ktoś potrafi taką kasę wydać na dobrego Mercedesa, tylko dlatego, że nie ma w PL salonu AM

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.