mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Nowy KTM X-Bow w przyszłym roku

Nowy KTM X-Bow w przyszłym roku

Austriacka firma motocyklowa KTM, która w pewnym momencie stwierdziła, że stworzy czterokołowy wehikuł znów pracuje nad kolejnym autem.

Nowy KTM X-Bow w przyszłym roku
Jak dowiedział się brytyjski magazyn Top Gear, KTM planuje dostarczyć światu bardziej cywilizowanego X-Bowa. Podobno nadchodzący model będzie wyposażony w przednią szybę oraz konwencjonalne drzwi.

Jak zdradził prezes KTM AG, Stefan Pierer, firma pracowała nad dopasowaniem przedniej szyby oraz otwieranych drzwi do konstrukcji monocoque, na bazie której zbudowany jest X-Bow. Po przezwyciężeniu przeszkód jakie natrafiła jest w stanie wypuścić na rynek bardziej ucywilizowaną wersję swojego bolidu.

Jeśli chodzi o konstrukcję dachu, to nie będzie to stała,  zamknięta konstrukcja. Będzie to coś w rodzaju dachu tupu targa, czyli zdejmowanego panelu z włókna węglowego lub zdejmowanej płachty mocowanej przy przedniej szybie. Dach ma bez problemu sprawować się przy prędkościach powyżej 130 km/h.

Co ciekawe, dzięki nowemu modelowi KTM ma spróbować swoich sił w 24-godzinnym wyścigu w Le Mans w przyszłym roku. Tegoroczna edycja zmagań na Circuit de la Sarthe odbędzie się już w nadchodzący weekend.
Tematy w artykule: Le Mans KTM KTM X-Bow

Podobne wiadomości:

Nissan przyznaje się do błędu

Nissan przyznaje się do błędu

Aktualności 2015-07-21

Zobacz przejazd toru Le Mans w 360 stopniach

Zobacz przejazd toru Le Mans w 360 stopniach

Aktualności 2015-06-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic