mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Nowy KTM X-Bow w przyszłym roku

Nowy KTM X-Bow w przyszłym roku

Austriacka firma motocyklowa KTM, która w pewnym momencie stwierdziła, że stworzy czterokołowy wehikuł znów pracuje nad kolejnym autem.

Nowy KTM X-Bow w przyszłym roku
Jak dowiedział się brytyjski magazyn Top Gear, KTM planuje dostarczyć światu bardziej cywilizowanego X-Bowa. Podobno nadchodzący model będzie wyposażony w przednią szybę oraz konwencjonalne drzwi.

Jak zdradził prezes KTM AG, Stefan Pierer, firma pracowała nad dopasowaniem przedniej szyby oraz otwieranych drzwi do konstrukcji monocoque, na bazie której zbudowany jest X-Bow. Po przezwyciężeniu przeszkód jakie natrafiła jest w stanie wypuścić na rynek bardziej ucywilizowaną wersję swojego bolidu.

Jeśli chodzi o konstrukcję dachu, to nie będzie to stała,  zamknięta konstrukcja. Będzie to coś w rodzaju dachu tupu targa, czyli zdejmowanego panelu z włókna węglowego lub zdejmowanej płachty mocowanej przy przedniej szybie. Dach ma bez problemu sprawować się przy prędkościach powyżej 130 km/h.

Co ciekawe, dzięki nowemu modelowi KTM ma spróbować swoich sił w 24-godzinnym wyścigu w Le Mans w przyszłym roku. Tegoroczna edycja zmagań na Circuit de la Sarthe odbędzie się już w nadchodzący weekend.
Tematy w artykule: Le Mans KTM KTM X-Bow

Podobne wiadomości:

Nissan przyznaje się do błędu

Nissan przyznaje się do błędu

Aktualności 2015-07-21

Sportowe Alpine od Renault

Sportowe Alpine od Renault

Premiery 2015-06-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross