mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Nowy Lotus Esprit w 2011

Nowy Lotus Esprit w 2011

Wciąż opóźnia się premiera nowej odsłony Lotusa Esprit. Prawdopodobnie dzieje się tak z powodu intensywnych prac nad rozwojem hybrydowego układu napędowego dla sportowego samochodu.

Nowy Lotus Esprit w 2011
Minęły juz cztery lata odkąd Lotus postanowił zaprzestać produkcji modelu Esprit V8. Pomimo upływu czasu nie został zaprezentowany żaden godny następca. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że przyjdzie na niego jeszcze trochę poczekać. 

Początkowe plany zakładały, że auto zostanie zaprezentowane w tym roku, jednak póki co nie ma na to szans. Według doniesień auto ukaże się publiczności dopiero w 2011 roku. Pod maską Lotusa zostanie umieszczona jednostka konstrukcji BMW. Silnik V8 bi-turbo o pojemności 4,4 litra dysponuje mocą 400 koni mechanicznych i bardzo dobrze sprawdza się w BMW X6. W nowym Espricie jego moc zostanie podniesiona do 500 koni. Rozważany jest także jego mariaż z silnikiem elektrycznym.

Nowy Lotus Esprit byłby dobrym konkurentem dla modeli takich jak Ferrari F430 oraz Lamborghini Gallardo. Z dodatkiem w postaci napędu hybrydowego mógłby stać się atrakcyjną propozycją, w szczególności jeśli chodzi o restrykcyjne normy spalania.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Lotus
Tematy w artykule: Lotus

Podobne wiadomości:

Lotus Evora 400 - najmocniejszy i najszybszy

Lotus Evora 400 - najmocniejszy i najszybszy

Premiery 2015-02-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.