mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Nowy McLaren nadchodzi

Nowy McLaren nadchodzi

Od kiedy Mercedes zaczął pracować samodzielnie nad własnym supersamochodem, inżynierowie McLarena również nie tracili czasu i w tajemnicy przed światem rozpoczęli pracę nad maszyną, która zastąpi model SLR.

Nowy McLaren nadchodzi

Już w 2011 roku nadejdzie an rynek samochód, który będzie bezpośrednim konkurentem dla Ferrari F430. Samochód będzie produkowany w liczbie tysiąca egzemplarzy rocznie, podczas gdy SLR powstawał w dziesięciokrotnie mniejszym wolumenie.

Według władz McLarena nowy samochód ma za zadanie przeprowadzić podobną rewolucję w segmencie samochodów supersportowych jaką uczynił siedemnaście lat temu model F1. Jak na razie prace nad projektem są bardzo intensywne, jednak szczegóły nie są znane. Nie będzie to jednak jedyny model ze stajni w Woking. Firma zamierza w późniejszym okresie wydać na świat model P8, który będzie konkurentem dla Porsche 911. Nad wyglądem samochodów czuwać będzie Frank Stephenson, który jak dotąd odrodził na nowo MINI i Fiata 500, pracował przy projektowaniu BMW X5 oraz Maserati MC12.

Nowe modele to wielka nadzieja dla brytyjskiego producenta supersportowych samochodów, któremu przez ostatnie dekady wychodziły wspaniałe auta, ale nigdy nie sprzedawały się tak dobrze jak się początkowo spodziewano.

Tematy w artykule: McLaren Mercedes SLR

Podobne wiadomości:

SLR kończy karierę

SLR kończy karierę

Samochody luksusowe 2009-12-07

Legenda wyścigów odchodzi

Legenda wyścigów odchodzi

Aktualności 2011-06-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando