mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Nowy Rolls w 2009 roku

Nowy Rolls w 2009 roku

W ciągu następnych czterech lat, na rynku powinien pojawić się nowy model luksusowej marki Rolls-Royce. Brytyjski producent ma nadzieję, że dzięki niemu uda się podbić rynek europejski.

Nowy Rolls w 2009 roku

W zeszłym roku tylko 148 egzemplarzy flagowego modelu Rolls-Royce Phantom sprzedało się na Starym Kontynencie podczas gdy na świecie sprzedaż utrzymała się na poziomie 796 sztuk pojazdu. Ze wszystkich pojazdów kupionych w Europie, sto znalazło nabywców na wyspach brytyjskich, a tylko 48 znalazło miejsce w krajach takich jak Niemcy lub Francja.  Ten czterodrzwiowy samochód jest jedynym modelem dostępnym w ofercie przejętej przez BMW ultra luksusowej marki.

Zobacz galerię zdjęć marki Rolls-Royce

Axel Obermuller, dyrektor Rolls-Royce w Europie oraz na Środkowym Wschodzie, oznajmia, że marka potrzebuje mniejszego samochodu, niż ten, którym jest Phantom, aby bardziej przyciągnąć europejskiego klienta. Zapowiedział także, że jeśli wszystkie plany się powiodą, to samochód ujrzy światło dzienne już na przełomie 2009  i 2010 roku. Opcja ta jest bardzo prawdopodobna, gdyż przedstawiciele prasowi koncernu również potwierdzają oficjalnie taką informację. Helmut Panke, prezes Rolls-Royce zapowiedział, że dla nowego modelu przygotowano półkę pomiędzy BMW Serii 7, a modelem Phantom. Samochód powstanie też po części na życzenie klientów, którzy informowali, że chętnie kupiliby samochód, który jest mniej "oficjalny", jak na europejskie drogi. Zakładana jest sprzedaż nowego modelu na poziomie tysiąca sztuk. Aby dodatkowo zwiększyć sprzedaż ogólną marki, prawdopodobnie dostępne będą także nowe warianty Phantoma.

W zeszłym miesiącu zaprezentowano dwudrzwiową wersję kabrio przeznaczoną dla czterech pasażerów. Jego kodowa nazwa to RR02, a zadebiutuje ona najprawdopodobniej już w przyszłym roku. Wariant coupe natomiast będzie zbudowany na płycie modelu 101EX pokazywanym na tegorocznych targach w Genewie. 

Czytaj także:

Dłuższy Rolls-Royce Phantom w Europie (2006-04-11)

Castagna Landaulet: Retro Rolls (2006-02-28)

Rolls-Royce 101EX: Limuzyna w coupe (2006-02-28)
 


Podobne wiadomości:

Rolls-Royce Phantom Zenith Collection - na pożegnanie

Rolls-Royce Phantom Zenith Collection - na...

Samochody luksusowe 2016-05-17

Rolls Royce Phantom VIII – nowy wymiar luksusu

Rolls Royce Phantom VIII – nowy wymiar...

Premiery 2017-07-28

Komentuj:

~h4x0r 2006-05-25

brak szacunku: bez komentarza...

~brak szacunku 2006-05-25

ten samochód to Rolls - Royce - od nazwisk twórców firmy...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.